.

.

NRS Otter 140 Авто-Bailing Сплав

NRS Otter 140 Авто-Bailing Сплав

DEN 3508.08

Пристапност
Во достапна форма

NRS Otter Серија Сплавови обезбеди снабдувач на опрема-одделение перформанси дека приватниот boater може да си ја дозволи. 20" цевки и 7 ширина обезбеди стабилност, контрола и маневрирање тешко реки побарувачката. 82" максимална рамка должина ќе се приспособат на NRS Bigorn II Сплав Рамка со соба за drybox, кулер и веслање седиште.Ќе седиште 8-9 paddlers со факултативниот трети спречат.Тешки-должност Pennel Orca материјал е супер триење, хемиска и УВ-отпорни, за неспоредлив издржливост.На NRS Otter 140 се малку големи човек на само bailing сплавови.Во 14 долги нозе и 7 метри широк, што е доволно мала за да се движите низ тесни реки и доволно големи за да се носат тешки товари на рејтинг опрема и потрошен материјал на мулти-ден патувања.Голем рибарски брод, премногу!NRS Otter Сплав 140 Само Bailing Сплав Карактеристики : NRS Otter Серија Сплавови обезбеди снабдувач на опрема-одделение перформанси дека приватниот boater може да си ја дозволи.20" цевки и 7 ширина обезбеди стабилност, контрола и маневрирање тешко реки побарувачката.82" максимална рамка должина ќе се приспособат на NRS Bigorn II Сплав Рамка со соба за drybox, кулер и веслање седиште.Ќе седиште 8-9 paddlers со факултативниот трети спречат.Тешки-должност Pennel Orca материјал е супер триење, хемиска и УВ-отпорни, за неспоредлив издржливост.HD40 кат оклоп на bottoms на цевки чувари вашиот брод од носат и солза на камења и плажи.12 нерѓосувачки челик 2" Д-прстени даде многу вратоврска надолу поени за рамка и опрема.Серија : Otter Length : 14 Width : 7 Weight : 126 кг.Цевка со Дијаметар : 20"Број на Thwarts : 2 Bow Удар : 29"Стерн Удар : 29"Број на Воздухот Комори : 6 Valve Тип : Leafield - C7 Self Bailing : Yes Type на Материјал : Pennel Orca Weight/Denier на Цевка Материјал : 41/1100 Weight/Denier на Подот Материјал : 41/1100 Number на Г-прстени : 12 Number на Рачки : 4 Center Оддел Ширина : 45"Предложи NRS Рамка Ширина : 66"Максимална Рамка Должина : 82"Комплет за Поправка : Yes Warranty : 5 Години продажба на Мало, 3 Години Комерцијални.

Главните карактеристики

Избор на клиент