.

.

Френклин Спортски NHL Мини Хокеј Групи - Коленото Хокеј Цел, Топка, & 2 Хокеј Стап Комбо за Поставување Мини Цел Нето - NHL Службен Хокеј Поставува

Френклин Спортски NHL Мини Хокеј Групи - Коленото Хокеј Цел, Топка, & 2 Хокеј Стап Комбо за Поставување Мини

DEN 847.20

Пристапност
Во достапна форма

СИТЕ ВО ЕДЕН СЕТ : Овој сет има се што ви треба за да започнете мини хокеј забава сите во една кутија!Тоа вклучува (1) 28" x 20" мини цел, (1) правото раце мини стап, (1) лево раце мини стап, и (2) пена мини хокеј топки.ГОЛЕМА ADDICITVE ЗАБАВА ЗА ПОЧЕТНИЦИ : Оваа мини хокеј сет е одличен начин да се научи години основите на хокејот.Тоа е мека и доволно безбедно за помали деца, па тие можат да ги научат основите на оваа предизвикувачка спорт!.ЛЕСНО се СОБЕРАТ : лесно се соберат мини цел доаѓа заедно во секунди и доаѓа со слајд на ракав нето па можете да трошат помалку време поставување и повеќе време да игра!.ЛЕСЕН И ПРЕНОСЛИВ : Оваа цел сет е супер лесен и лесно да се земе во движење така што може да донесе игра насекаде!Коленото хокеј е одличен начин за целото семејство да се добие во играта, тоа е лесно да се научат и забавно да се игра за сите возрасти!.NHL OFFICIAL : Официјален NHL тим поставува со автентични логоа и бои за да се покаже вашиот тим гордост или им помогне на вашите деца се игра и се чувствувам како нивните омилени добрите!.Донесе возбуда на хокеј игри дома со коленото хокеј!Возбудлив и предизвикувачки, коленото хокеј е одличен начин да се научи првата-тајмери на основите на хокеј и е идеална за мали деца.Со малку фантазија, одеднаш тие се ѕвезда играч на нивниот омилен тим, со цел за цел со страст и прецизност!Оваа група ги вклучува 2 мини хокеј стапови, мини пена хокеј на топката, и гол.Додадете за забава со купување на вториот сет, и тимот предизвик е!Френклин мини хокеј сет вклучува сè што ви треба за забава, зацврсна игра!Дождлив ден?Нема проблем!Иако може да има јасни "нема да работи во куќата" по правило, ќе може да игра коленото хокеј било каде во домот.Пракса вашите снимањето или голманот вештини со оваа забава мини хокеј игра која, исто така, го прави за голем дар!.

Главните карактеристики

Избор на клиент