.

.

Rutland Производи 16508 8-Инчен Плоштадот Оџак Четка За Чистење

Rutland Производи 16508 8-Инчен Плоштадот Оџак Четка За Чистење

DEN 778.32

Пристапност
Во достапна форма

RUTLAND Оџак Издржам Круг на Жица за Чистење со Четка е дизајниран со DIY сопствениците на ум, можат да го издржат брзото чистење, и помага да се задржи chimneys и домови безбедно.Оваа оџакот четка можат да го издржат енергични чистење и помогнат на вашиот оџак и дома безбедно.Оџак за чистење со четка.Прикачите се повлече прачка или јаже, се продава одделно, за лесно чистење.Направени со здрав, масло-калено пролет жица, оваа четка ќе трае долго време и направи брзо работата на секој оџак чистење на проектот.Дали вашиот живот е брз, бесни, и стресни или резервирани назад и да се грижи-бесплатно, RUTLAND ви нуди можност да уживаат во животот само малку повеќе со нашите линија на квалитетот камин, оџак, и огништето начин на живот производи, одржување производи, и други додатоци.Направени со здрав, масло-калено пролет жица, оваа четка ќе трае долго време и направи брзо работа на оџак чистење проекти.Направен во САД.RUTLAND Оџак Издржам Круг Поли Чистење со Четка е направен за сопствениците на куќи и е специјално дизајниран за изолирани метални chimneys, од не ' рѓосувачки челик и метални шпоретот цевки.Киселина-отпорни поли влакната чисти агресивно без да се оштети.Служи на потребите на сопствениците на куќи и професионалци слично, нашиот производ линија вклучува оган почеток, creosote, и soot removers, висока температура силикони пломби, цементи и малтери, шпорет вратата замена дихтунзи, оџак чистење прачки и четки, и многу повеќе!.Опис на производот Rutland Производи 16508 8-Инчен Плоштадот Оџак за Чистење со Четка Од Производителот Беспомошна, масло калено пролет жица наежвам дизајниран за сопствениците на куќи да се исчисти chimneys.Рутински оџак чистење помага во спречување на пожари.Користи 1/4" NPT за прикачување да Rutland Прачки и да се Повлече Прстени.Чисти надвор soot, creosote, и сите други израстоци во ѕидани chimneys да се зголеми ефикасноста и безбедноста. (Користење на поли четка за chimneys со метални облоги.Масло калено пролет жица за долг живот и издржливост.Направени со здрав, масло-калено пролет жица, оваа четка ќе трае долго време и направи брзо работата на секој оџак чистење на проектот.Оџак за чистење со четка.) Оваа четка има машки 1/4" NPT навој конектор за прикачување на прачки и да се повлече прстени.

Главните карактеристики

Избор на клиент