.

.

Силиконски Хамбургер Пунџа Пан ,Не-Стап Леб Мувла Жешка Куче Леб Форми,Круг Перфорирани Пекарница Листови Леб Тавата за Печење,8 Шуплини

Силиконски Хамбургер Пунџа Пан ,Не-Стап Леб Мувла Жешка Куче Леб Форми,Круг Перфорирани Пекарница Листови Леб

DEN 503.76

Пристапност
Во достапна форма

Безбедна Храна-Одделение Материјал : Суровини користење на храна одделение силиконски и висока температура отпорни на стаклени влакна.-40250 centigrade,печење,замрзнување уште останат меки и не деформација.Леб Мувла Големина : 440x310mm,алинеја длабочина : 15mm.секоја дупка големина : Кол 100mm.Добро Дизајнирани И Мултифункционален : преносот на Топлината порите перфорирани дупки рамномерно распоредени може брзо испуштање на вода,така што долниот дел се загрева рамномерно,што го прави леб свежи и вкусни,како и боја и сјај се пријатни за око,таа заштедува повеќе време и електрична енергија отколку традиционалните леб калапи.Лесен За Употреба И Demolding : Треба да се стави на решетката или пан да се користи, може безбедно да се користи во фурна, микробранова печка.никогаш не користете за openfire.Лесно Да се Чисти И да ги чува : Едноставно чистење со топла сапуница вода не на работа.Откако чисти место на мувла на простор за складирање далеку од директна сончева светлина до следната употреба.Овој леб форма создаде уникатна комбинација на fiberglass и висок квалитет, храна одделение силиконски : на Flexi пан, а издржливи и долготрајни лепи.Во зависност од тоа како се користи, и е температурата отпорни од -40 F да 482 F.NSF, и Кошер Уверение.Лесен за чистење користете мек сунѓер и топла вода.Оваа Flexipan круг мувла пан има 8 шуплини со scalloped рабови и не-стап површина, што ја прави совршена за печење овие тендер, ронлив колачи.Секој калап има Секој калап има 10мм дијаметар.Се вклопува во полна големина 440 x 330mm De-panning печени предмети : да се Отстрани парчиња еден по еден или по нежно укинување на Flexi пан да им се овозможи да се тркалаат исклучување на послужавник.Де-panning flounces предмети : Излупете го објектот надвор од калапи.Flounced предмети мора да биде depanned две до три минути најдоцна по излегува на замрзнувачот.Де-panning колачи : За торта калапи, се претвори мувла наопаку.

Главните карактеристики

Избор на клиент