.

.

ACDelco ГМ Оригинална Опрема 10-4092 CVT (Постојано Променлива Пренос) Автоматски Менувач Течност - 32 оз

ACDelco ГМ Оригинална Опрема 10-4092 CVT (Постојано Променлива Пренос) Автоматски Менувач Течност - 32 оз

DEN 261.60

Пристапност
Во достапна форма

Специфични коефициент на триење наменети само за CVTs обезбедува непречено сооднос промени без моќ прекин, им овозможува на моторот да останат на неговата максимална моќност ВРТЕЖИ во минута, и дава конзистентна, непрекинато забрзување.Течноста е обоена со зелена боја (за разлика од традиционалната црвена пренос течности) за да обезбеди за едноставна визуелна идентификација на соодветна течност за CVT-специфични употреба.Употребата на овој производ помага во гарантирање на CVT е предности на ефикасноста.ACDelco CVT (Постојано Променлива Пренос) Течност е од клучно значење во обезбедувањето на соодветна работа и одржување на ГМ CVTs.CVTs се 'чекор-помалку", недостаток на брзини на традиционалните автоматски менувач, како и употребата на оваа течност ќе ви помогне во гарантирање на CVT е предности на ефикасноста.На постојано променлива пренос течност спецификации се во функција на дизајнот параметри за пренос.Секој CVT има свои специфични барања.Не сите CVT течности се исти.Проверете сопственикот прирачник за правилна примена.ACDelco нуди полн спектар на масла, течности, и возило за нега на производи за заштита, подобрување и одржување на вашиот автомобил.Од лепила, пломби, и средства за чистење за да масла, восоци, и бои, ACDelco има се што ви треба да се задржи вашата ГМ или не-ГМ возило бараат и вршење голема.

Главните карактеристики

Избор на клиент