.

.

3-Pack Спирала Граница Обоени Индекс на Картичка Книги, 3x5-Инчен, Пресуди, Перфорирани, Светли Бои: Канарските-Цреша-Зелено-Сина, 50-Број на Книга од Северната Големо. (3 П

3-Pack Спирала Граница Обоени Индекс на Картичка Книги, 3x5-Инчен, Пресуди, Перфорирани, Светли Бои: Канарските-Цреша-Зелено-Сина,

DEN 359.76

Пристапност
Во достапна форма

Пакетот Вклучува : 3 пакети на 50-count обоени индекс картички (150 вкупно).СВЕТЛИ БОИ : Индекс на Картички 3-инчи со 5-инчи и доаѓаат во светли бои на Канарските Жолти, Сини и Океанот, Цреша, Црвена и Зелена Ливада.Спирала Индекс на Картичка книга е перфориран за да овозможи лесно, нема хаос солза испис.ПРЕСУДИ ПРЕД се, ПРАЗНИ НАЗАД : Идеален за создавање на флеш карти, учење, изработка на листи, белешки за проекти, рецепт картички, и многу повеќе.Пресуди линии се идеални за листи и белешки додека празни назад е одлична за флеш картички за учење.ОСТАНЕТЕ ОРГАНИЗИРАНИ : да ги Користите овие индекс картички да се направи намирници листи, errend листи, мед-do листи, или бреинсторминг картички.Индекс картички се големи во помагајќи ти да останете организирани без разлика дали дома или канцеларија тие секогаш ќе биде полесно да се имаат на рака.ФЛЕШ КАРТИЧКИ СЕ ОДЛИЧНИ ЗА СТУДИРАЊЕ : Напишете одзумирате вашата сопствена флеш картички и употребата на меморијата на уреди за да се создаде ментална конекции кога правите прашања.Студија гласно да се зголеми за задржување и донесе пријател да ви помогне учат за таа голема финалето.Големина : 3-Пакет.

Главните карактеристики

Избор на клиент