.

.

01 Сензор за Отпечатоци, USB Отпечаток Читателот 1000 Корисници Податоци Притиснете 360° Признавање Автоматска Корекција за Складирање на Податоци

01 Сензор за Отпечатоци, USB Отпечаток Читателот 1000 Корисници Податоци Притиснете 360° Признавање Автоматска

DEN 578.16

Пристапност
Во достапна форма

Процесот на идентификација на отпечатоци, ново извлечена отпечаток функција вредност е успешно идентификувани и потоа се спојува во отпечаток база на податоци, така што корисникот може да го користи во процесот како што е можно подобро. 360° автоматско поправање и признавање, притиснете го копчето за правилно регистрирани прст во секој агол на модул, пар е успешна, и може да помине.На отпечатоци признавање стапка е ниска, максималното е 0.001%, и лажни отфрлање стапка (FRR) е помалку од 0.001%.USB модел, поддржува до 1000 отпечаток корисници.На отпечатоци прозорец усвојува водоотпорен технологија.Поддршка на целиот спектар на windows.Поддршка на средно развој на платформа.Комуникациски интерфејс вклучува UART, 3.3 V‑TTL ниво или USB комуникација.

Главните карактеристики

Избор на клиент