.

.

400 Парчиња 2.1 x 3.5 Инчи Празно Студија Картички Multicolor Kraft Хартија Врзивно Прстен,Лесно Флип Флеш Картички Индекс Картички Совршен за Учење на Јазик(8 Сетови)

400 Парчиња 2.1 x 3.5 Инчи Празно Студија Картички Multicolor Kraft Хартија Врзивно Прстен,Лесно Флип Флеш Картички

DEN 324.00

Пристапност
Во достапна форма

Нашите лесно флип флеш картички пакет вклучувајќи 8sets индекс картички и 8 од не ' рѓосувачки челик врзивно прстени,за 50 листови, за секој сетови,400 страници, во вкупно.Секоја картичка големина е 2.13 x 3.46 инчен / 5.4 x 8.8 cm (L x W),право големина за да се носат.Може да биде лесно да се инсталира и чувајте ги заедно,погодно да се откажам или однесе долу забелешка картичка.Празно студија картички имаат 8 различни бои,може да се направи посебни знаци според различни теми и со разни бои,што е погодно за пишување на сите видови на информации.Индекс картички се широко се користи.Тие може да послужи како различни видови на студија картички,како што азбуката картички,зборот карти,речник картички,notepad картичка и повеќе.Овие бели флип индекс картички се добри за студирање или работа,може да се користи во канцеларија,дома,на училиште и така натаму.Стил : Лесни Флип Флеш Картички Индекс Картички.Пакет вклучувајќи : 8sets индекс картички,за 50 листови, за секој го поставува.Големина : 2.13 x 3.46 инчен / 5.4 x 8.8 cm.Боја : зелена,жолта,светло сина,розова,виолетова,сина,беж,бледо зелена.Нашиот индекс картички има 8 различни бои и 400 страници, во вкупно,може да се користи како ознака,DIY поздрав картичка,студија картичка), memo (мемо нула забелешка влошки.Флип флеш картички се големи learing производ,погоден за земање белешки,студирање или работа,може да се применува на нив дома,на училиште,работа или било кој други места.

Главните карактеристики

Избор на клиент