.

.

ZEFS--ESD Микроскоп Камера 6.3 ПРАТЕНИК USB3.0 178 CMOS Mircoscope C-Планината Индустриски Електронски Дигитален Видео Камера за PCB Одбор ПРОЦЕСОРОТ Поправка Лемење (Боја : 45MP, Зголе?

ZEFS--ESD Микроскоп Камера 6.3 ПРАТЕНИК USB3.0 178 CMOS Mircoscope C-Планината Индустриски Електронски Дигитален

DEN 2639.76

Пристапност
Во достапна форма

Камерата го користите најновата сензор кои имаат највисок чувствителност и најмал шум со помош на 2 ЦД-а(во корелација двојно земање мостри) постапка.Оваа функција гаранција дека камерата е совршен за флуоресценција микроскоп апликација, астрономија апликација и други темни полето за апликација, како и светла областа апликација.Камерата резолуции се движи од 0.4 М за да 45 M и доаѓаат со интегрирани CNC алуминиум легура компактен домување.Камерата е опремена со напредна видео & обработка на слика примена На-до-View.Камерата може да се користи за да го замени традиционалниот CCD камера, до одреден степен, бидејќи на своите уникатни карактеристики, вклучувајќи висока чувствителност, ниско ниво на бучава, и група на блендата (се само некои сензорот има група shutter).Благодарение на USB3.0, рамката курс е брз и 8bit/12bit/14bit за пренос на податоци може да биде на располагање и switchable.Висок квалитет на сликата сензор, индустриски леќа, сликата е многу јасен и да ви даде одличен приказ искуство.Ние секогаш ќе ви овозможи со нашата професионална помош, како и на задоволително ниво и брза услуга.Камерата го користите најновата сензор кои имаат највисок чувствителност и најмал шум со помош на 2 ЦД-а(во корелација двојно земање мостри) постапка.Оваа функција гаранција дека камерата е совршен за флуоресценција микроскоп апликација, астрономија апликација и други темни полето за апликација, како и светла областа апликација.Камерата резолуции се движи од 0.4 М за да 45 M и доаѓаат со интегрирани CNC алуминиум легура компактен домување.Камерата е опремена со напредна видео & обработка на слика примена На-до-View.Камерата може да се користи за да го замени традиционалниот CCD камера, до одреден степен, бидејќи на своите уникатни карактеристики, вклучувајќи висока чувствителност, ниско ниво на бучава, и група на блендата (се само некои сензорот има група shutter).Благодарение на USB3.0, рамката курс е брз и 8bit/12bit/14bit за пренос на податоци може да биде на располагање и switchable.Пакет incluede : 1 x USB 3.0 Camera1 x USB Cable1 x CD.

Главните карактеристики

Избор на клиент