.

.

RainXSum Биче Прстен Клешти со 400 Поцинкуван Челик Биче Прстени - Професионални Пролет-Натоварени Клешти Алатка во Собата. Совршен за Мебел/Тапацир ткаенина, Каучот, Bunge

RainXSum Биче Прстен Клешти со 400 Поцинкуван Челик Биче Прстени - Професионални Пролет-Натоварени Клешти Алатка

DEN 359.76

Пристапност
Во достапна форма

Погоден за 1 рака употреба (Лево или десно раце употреба).Издржливи Plier е околу 7 инчи во должина; 3/4 инчи биче прстени изработени од поцинкуван челик против rusting.Компатибилен со повеќето биче прстени големини како што 1/2-инчи, 3/4-инчи, 3/8-инчи. 3) Флексибилност Овие клешти се дизајнирани за да го затворите одделните прстени и се компатибилни со повеќето големини на биче прстени до 3/4 инчи.Дизајниран со мека, cushioned не се лизга костец.Ова ви помага да се задржи на сигурна контрола дури и во влажна состојба.Тоа може да се користи во колбас обвивка, поправи кабли и bungees.Употреба на мебел, ткаенини, пребивање, животински caging , мечување и оградата 4) Остар и Издржливи Овие клешти се дизајнирани со ритам во носот да се одржи вашите биче прстени безбедно место во вилиците за леснотијата на користење и затворање.Пролетта натоварени функција ќе се задржи на клешти отворен 3.Оваа Биче Прстен Plier алатка сет вклучува : 1 пролет бутира директно клешти и 400 делови од поцинкуван rustproof биче прстени.Тие се идеални за текстил и мебел и automative.Ајде да ве однесе низ нашиот производ карактеристики и предности : 1) Ергономски и удобно да се намали заморот . 2) Практичноста и едноставно да ги користите Овие лесни клешти се мали и лесни за употреба. Контрола на справи и нежно менгеме plier се справи заедно за да ја затворите прстен.Тие се изработени од квалитетни материјали и ќе ви обезбеди со години да услуга.Овие Rain XSum клешти е лесен за употреба и да се направи crimping и прицврстување биче прстени бриз.Тие се, исто така, пролет натоварени да се намали заморот. Стави биче прстен во вилиците на plier.Тие се дизајнирани за да го затворите одделните прстени и се компатибилни со повеќето големини биче прстени, како што се 3/8", 1/2", 3/4".Лесен и едноставен за употреба; Ергономски и удобно да се спречи рака замор.

Главните карактеристики

Избор на клиент