.

.

CHAMPRO Optimus МВП Хокеј Стил Бејзбол/Софтбол Catcher е Покривки,

CHAMPRO Optimus МВП Хокеј Стил Бејзбол/Софтбол Catcher е Покривки,

DEN 2149.68

Пристапност
Во достапна форма

ИЗДРЖЛИВИ ШКОЛКА : На Optimus MVPHeadgear е хокеј на мраз-стил ABS школка обезбедува главата и лицето заштита, издржи влијанието од softballs и baseballs.Оваа трајни catcher е шлем ги исполнува NOCSAE стандард.СЛОЕВИТ СООЧИ СИСТЕМОТ : слоевит подлога систем обезбедува на повеќе нивоа на амортизирање и создава идеално се вклопуваат.ДИШЕ ДИЗАЈН : Air Tech вентилација систем циркулира воздух, спречување на топлина израстоци и одржување на catchers кул преку игри во топли временски услови.ПРИЛАГОДЛИВИ ЗАДНИТЕ КАПА И БРАДАТА ПОДЛОГА : Вклучува задните капа подигнат за да се обезбеди маска за оптимална поддршка и заштита и брадата подлога која се прилагодува со кука и јамка ремени на носителите е предност.ГОЛЕМИНА И БОЈА ОПЦИИ : на Располагање во Возрасни (7-7½) и Младите (6½-7) големини во 4 бои.Изберете помеѓу црна, морнарско сина, кралска сина, и скарлет црвено.На CHAMPRO Optimus MVPHeadgear е издржлива catcher е шлем кој ги исполнува NOCSAE стандард.Нејзините хокеј на мраз-стил ABS школка обезбедува главата и лицето заштита, издржи влијанието од softballs и baseballs.На слоевит подлога систем обезбедува на повеќе нивоа на амортизирање и создава идеално се вклопуваат.Air Tech вентилација систем циркулира воздух, спречување на топлина израстоци и одржување на catchers кул преку игри во топли временски услови.Вклучува задните капа подигнат за да се обезбеди маска за оптимална поддршка и заштита и брадата подлога која се прилагодува со кука и јамка ремени на носителите е предност.Достапни во Возрасни (7-7½) и Младите (6½-7) големини во 4 бои.Изберете помеѓу црна, морнарско сина, кралска сина, и скарлет црвено.

Главните карактеристики

Избор на клиент