.

.

DIAOD Мултифункционален Дигитален LCD Десктоп Микроскоп Преносни 4.3 инчи HD Електронски Биолошки Микроскоп Двојно Напојување на Чекање

DIAOD Мултифункционален Дигитален LCD Десктоп Микроскоп Преносни 4.3 инчи HD Електронски Биолошки Микроскоп

DEN 7913.28

Пристапност
Во достапна форма

Со вградена литиум батерија, може да работи континуирано за 4 часа. 4.3 инчи HD LCD дисплеј, кој е погодно да се набљудуваат подетални информации.Поддршка вметнување на мемориската картичка за да правите фотографии и видео за мрежа за споделување и компјутерски штедење.Трибината е многу стабилна и не мора да се грижите за тресење надвор.Широка употреба : одбор поправка, печати инспекција, пари проверите, учење и истражување, инсекти набљудување, накит идентификација.Со вградена литиум батерија, може да работи континуирано за 4 часа.4.3 инчи HD LCD дисплеј, кој е погодно да се набљудуваат подетални информации.Поддршка вметнување на мемориската картичка за да правите фотографии и видео за мрежа за споделување и компјутерски штедење.Трибината е многу стабилна и не мора да се грижите за тресење надвор.Широка употреба : одбор поправка, печати инспекција, пари проверите, учење и истражување, инсекти набљудување, накит идентификација.Спецификација : Материјал : метал+plastic Main боја : black Image сензор : 2 M слика sensor Magnifications : 50x, 1000x Display : 4.3 инчи TFT панел, 16 : 9 Focusing опсег : 0-40mm Foucus режим : manual Resolution : 1920*1080, 1280*960, 640*480 Micro ТФ-картичка слот за : поддршка на Микро ТФ-картичка (не е опремен со овој модул) до 32 GB, вклучувајќи МАСНОТИИ, FAT32 две датотека formats Data формат : JPG/AVILight извор : 8 LED светла (прилагодува осветленоста)Рамка го оценувате : 30fps Interface : USB2.0 Lens структура : 2 G+IRAperture : F4.5 Lens агол : 16°Напојување : 1 * литиум батерија, 3.7 V, 1500m Ah (вклучени)извор на Енергија : DC 5 VRated напон : AC 110-240 VBattery континуирано работно време : околу 4 hours Charging време : околу 4 hours Stand големина : 156 * 122mm / 6.1 * 4.8 in Package големина : 210 * 210 * 135mm / 8.3 * 8.3 * 5.3 in Package тежина : 714g / 1.6 lb Package се Вклучени : микроскоп*1 If имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме контактирајте ме, ние ќе ве контактираме во рок од 24 часа и да ви даде задоволителен одговор.

Главните карактеристики

Material:
metal+plastic
Main color:
black
Image sensor:
2M image sensor
Magnifications:
50x, 1000x
Display:
4.3 inches TFT panel, 16
Focusing range:
0-40mm
Foucus mode:
manual
Resolution:
1920*1080, 1280*960, 640*480
Micro TF card slot:
support Micro TF card (not equipped with this unit) up to 32GB, including FAT, FAT32 two file formats
Data format:
JPG/AVI
Light source:
8 LED lights (adjustable brightness)
Frame rate:
30fps
Interface:
USB2.0
Lens structure:
2G+IR
Aperture:
F4.5
Lens angle:
16°
Power supply:
1 * lithium battery, 3.7V, 1500mAh (included)
Power source:
DC 5V
Rated voltage:
AC 110-240V
Battery continuous working time:
about 4 hours
Charging time:
about 4 hours
Stand size:
156 * 122mm / 6.1 * 4.8in
Package size:
210 * 210 * 135mm / 8.3 * 8.3 * 5.3in
Package weight:
714g / 1.6lb
Package Included:
microscope*1 :
If you have any questions about the product, please contact me, we will contact you within 24 hours and give you a satisfactory answer. :
Избор на клиент