.

.

TEKTON 1/4 Инчи Вози x 6 мм Универзална Заеднички Приклучок | SHD08106

TEKTON 1/4 Инчи Вози x 6 мм Универзална Заеднички Приклучок | SHD08106

DEN 264.00

Пристапност
Во достапна форма

Ги комбинира плитки 6-точка приклучок и компактен универзална заеднички се вклопува во крајно ограничени простори кога други алатки може да се вклопат.Чашката геометрија е дизајниран да се примени сила за да се рамни страни на сврзувачки елементи и не аглите, спречување на круг-оф.Екстра-големи умре-печат големина ознаки лесно се читаат и не можат да се носат надвор.Полиран, хром-обложено заврши лесно да се брише чисти и е високо отпорна на корозија.Четири аретир жлебови обезбеди безбедна конекција со диск алатка.Beveled внатрешниот раб на контактот отворање помага да се води без проблеми на сврзувачки елементи.Големина : 6 mm | Стил : Метрички.

Главните карактеристики

Избор на клиент