.

.

All-Star System7 Оска САД NOCSAE Возрасни Бејзбол Catcher е Пакет

All-Star System7 Оска САД NOCSAE Возрасни Бејзбол Catcher е Пакет

DEN 14398.80

Пристапност
Во достапна форма

MVP2500 Серија : Систем Седум Шлем - (7 - 7 1/2 Шапка Големина).Модел CPCC40 PRO САД : System7 Оска Градите Заштитник - 16.5 Инч.Модел LG40 WPRO САД : System7 Оска Нога Чувари - 16.5 Инч.Ги исполнува нови NOCSAE градите заштитник стандард / државниот просветен инспекторат Уверение.Возрасни големина - се Препорачува за возраст од 16 и нагоре.На сите нови NOCSAE Одобрени System7 Оска САД опрема од All-Star, има многу од сакаше карактеристики на оригиналниот Систем Седум Про опрема плус неколку големи подобрувања.Градите заштитник се чувствува само како класичен и ногата чувари, кој на нови мотокрос инспириран LINQ pivoting зглоб, се најдобрите некогаш развиена.Најдобар само што влегов подобро!Достапни само за Возрасни големина.Се препорачува за возраст од 16 и нагоре.Систем Седум Шлем - MVP2500 Серија - (7 - 7 1/2 Шапка Големина) - NOCSAE Одобрени - Совршена Рамнотежа и Одговара за Бестежин се Чувствуваат Голема Отпорност на ABS Пластика Школка со Зголемување на Челото Дебелина - Backplate Дизајниран за да се Задржи Прилепува на Влага Wicking, Дише и Машина Перат 3 D Мрежа Соочи Лагер - I-БАР Визија Челик Кафез Со Максимална Видливост Градите Заштитник - Модел CPCC40 PRO САД : System7 Оска Градите Заштитник - 16.5 Инчен - ги Исполнува нови NOCSAE градите заштитник стандард / државниот просветен инспекторат Заверена - Дијамант отвори линија на врати за уште повеќе намалување на телесната тежина и breathability - не ' Рѓосувачки челик мат црна хардвер - Seemless TPU sonic заварени logo - Потенки и повеќе форма фитинг Delta Flex темперамент - Подобрување на пауза точки кои претставуваат рамниот површината за блокирање Нога Чувари - Модел LG40 WPRO САД : System7 Оска Нога Чувари - 16.5 Инчен - LINQ зглоб систем за најдобар мобилност - Еден врвот на рака останува зад без намалувањето зад задната страна на коленото Засилен пред двојно коленото заштитник ремени за дополнителна издржливост - Поширок и здодевна колено за подобро pivoting и лизгање - Repositionable центар коленото подлога со D3 O соочи - Дијамант Отвори линија на врати за уште повеќе намалување на телесната тежина и breathability - не ' Рѓосувачки челик мат црна хардвер.

Главните карактеристики

Избор на клиент