.

.

Природата е Начин Птица Производи WPFFB-19 Инка Флип Врвот Цевка Внесувач, Сина, 18.5X8X8

Природата е Начин Птица Производи WPFFB-19 Инка Флип Врвот Цевка Внесувач, Сина, 18.5X8X8

DEN 479.76

Пристапност
Во достапна форма

Овој внесувач може да се користи за сончоглед и се меша семенски мешавини, или исто така, можат да бидат претворени во еден трн фидер со трн влошки.Кардинали не мигрираат и тие не molt во досадна plumage, така што тие се уште го одзема здивот во зима е снежните backyards.Машки Северна Кардинал можеби е одговорен за добивање на повеќе луѓе за да се отвори полето водич од било која друга птица.Пука со црна, бела, и розово-црвена, машки Роуз-гради Grosbeaks се допаѓа извичник во вашиот птица фидер или во вашиот двоглед.

Главните карактеристики

Избор на клиент