.

.

ЖУ-CL Преносни Метар CH2711 Напојување Сеопфатна Тестер Оптоварување Моќ Интегрирана Машина Напон 0~150V, Тековната 0.1 м~30A, Моќност 150W, за Дома Лабораторија Отворено

ЖУ-CL Преносни Метар CH2711 Напојување Сеопфатна Тестер Оптоварување Моќ Интегрирана Машина Напон 0~150V, Тековната

DEN 2325.60

Пристапност
Во достапна форма

Модел:CH2711 Rating Electronic оптоварување влезен напон:0 ~ 150 VElectronic оптоварување на текст тековната:0.1 м ~ 30 AElectronic оптоварување на текст моќ:150 WPower метар влезен напон:5-600 V AC (автоматски спектар префрлување), врв напон : 700 V AC, минимум тест напон 5 V AC, резолуција 0.1 VPower метар текст тековната:10m A-20 A AC (автоматски спектар префрлување), врв на струјата : 26 A AC, минимум тест тековната 10m A ACPower метар текст моќ:0.1 W-12k WElectronic оптоварување параметар index Load accuracy0-9.9999 V,± (0.05% + 0.03% FS),0.1m V10 V-99.999 V,± (0.05% + 0.03% FS),1 m V100 V-150 V / 500 V,± (0.05% + 0.03% FS),10m V0-9.9999 НА,± (0.05% + 0.05% FS),0.1m A10-15 A / 30 A,± (0.05% + 0.05% FS),1 m AConstant напон mode1.5 V-18 V,± (0.05% + 0.03% FS),0.1 m V / 1m V1.5 V-150 V / 500 V,± (0.05% + 0.03% FS),10 m VConstant тековната mode0-3А,± (0.05% + 0.05% FS),0.1m A0-15 A / 30 A,± (0.05% + 0.05% FS),1m AConstant отпор mode0.05Ω-5Ω,± (0.2% + 0.2% FS),0.0001Ω0.5Ω-50Ω,± (0.1% + 0,1% НА FS),0.001Ω5Ω-500Ω,± (0.1% + 0,1% НА FS),0.01Ω500Ω-5 KΩ,± (1% + 1% FS),0.1 ΩConstant моќ mode0-50 W,± (0.1% + 0,1% НА FS)0-150 W,± (0.1% + 0,1% НА FS),10m W0-300 W,± (0.1% + 0,1% НА FS),0.1 WDynamic тест mode Minimum пулс ширина Мин плус ширина : 0.1 ms Максималниот пулс ширина Max плус ширина : 999s List тест модерирани Напон, Номинална Струја, Отценети Power Rated Riesistance, Кратко КРАТКО, Отворете OPENPower метар параметар index Wiring:Simplex Testпараметри:Напон V, тековната А, активната моќ W, фактор на моќност PC, фреквенција Hz Measurement форма:True RMS Trms Voltage метод на внесување:ACPower фактор спектар : 0.001-1.000 Пресметка метод : Watt (W) ÷ [Напон (V) × Струја (A)] = Фактор на Моќ (PC)Фреквенциски спектар : 45-65 Hzmeasurement точноста:± 0.4% на читање + 0,1% од range Measurement брзина:5 пати / secondi.■ HD 4,3-инчен TFT екран во боја екранот, моќ метар и електронски вчитај параметри се прикажани во исто време. ■ Управување со дигитални моќ метар и електронски оптоварување може да бидат комбинирани или користат одделно. ■ Моќ метар MAX ОДРЖИ максимална latch функција, лесно да се добие врв на податоци. ■ Минимум тест тековни е 0.05 ма, а потрошувачката на струја е 0.001 W, погоден за мали централи тестови како режим на потрошувачка на енергија (одредени модели). ■ USB ажурирање на фирмверот функција, пригоден функција на прилагодување и проширување.

Главните карактеристики

Избор на клиент