.

.

WSMLA Дигитални Боја Слој Дебелина Мерач Метар F/N Сонда Тестер Инструмент за Детекција Слој Дебелина Дигитален Мерач Слој Дебелина Мерач Професионален Тестер за Мер?

WSMLA Дигитални Боја Слој Дебелина Мерач Метар F/N Сонда Тестер Инструмент за Детекција Слој Дебелина Дигитален

DEN 292.80

Пристапност
Во достапна форма

· НЕ-МАГНЕТЕН СЛОЈ ДЕБЕЛИНА : Слој Дебелина Мерач може да не-destructively мерка на не-магнетни облоги дебелина (како што се алуминиум, хром, бакар, tantalum, гума, боја, итн) на магнетна метални супстрати. · НЕ-ПРОВОДЕН СЛОЈ ДЕБЕЛИНА : исто Така, може да се измери на не-проводен слој дебелина (како што се глеѓ, гума, боја, пластика, итн) на не-магнетни метал супстрат (како што се бакар, алуминиум, цинк, калај, итн.). · 0~1800 UM ШИРОК ОПСЕГ на МЕРЕЊЕ : Повеќе широк мерен опсег : 0-1800um.И двете со нулта точка калибрација и мулти-точка калибрација.Clear LCD екранот, и со макс 20 групи на stororage податоци. · ПОГОДНО ЕДНА РАКА ОПЕРАЦИЈА : Податоците се прикаже : Max, Min.Едноставна копчето изглед, лесно да се работи, од една страна операција.Специјална сонда структура доаѓа со подобра стабилност.Ако имате било какви прашања или прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Спецификација : Модел : AR930 Measuring Опсег : 0~1800um Measuring Принцип : магнетни induction Accuracy : ±(3%Ж±1um)Резолуција : 0.1 um Data Складирање : 15 group Auto Исклучете : Yes Low Батеријата Индикација : Yes Zero точка ;б>Карактеристики : 1. Повеќе широк мерен опсег : 0-1800um2. И двете со нулта точка калибрација и мулти-точка calibration3. Clear LCD екранот, и со макс 20 групи на stororage data4. Статистика се прикаже : Max, Min5. Едноставна копчето изглед, лесно да се работи, од една страна operation6. Специјална сонда структура доаѓа со подобри stability Welcome на мојата продавница, ние ќе бидеме среќни да ви помогнат, ве молиме пратете ми било какви прашања, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.

Главните карактеристики

Model:
AR930
Measuring Range:
0~1800um
Measuring Principle:
magnetic induction
Accuracy:
±(3%H±1um)
Resolution:
0.1um
Data Storage:
15 group
Auto Power Off:
Yes
Low Battery Indication:
Yes
Zero point & Two Point Calibration:
Yes
Seven Point Calibration:
Yes
Max/min Data Recording:
Yes
Average/Standard Deviation Recording:
Yes
Single & Continuous Measuring:
Yes
Power Supply:
9V battery (NOT included)
Size:
67*30*183mm / 2.6*1.2*7.2in
Package Weight:
863g (approx.)
Features:
1. More wide measuring range:
0-1800um
2. Both with zero point calibration and multi-point calibration :
3. Clear LCD screen, and with max 20 groups of stororage data :
4. Statistics display:
Max, Min
5. Simple button layout, easy to operate, one-hand operation :
6. Special probe structure comes with better stability :
Welcome to my store, we will be happy to help you, please send me any questions, we will reply you within 24 hours :
Избор на клиент