.

.

Деца Печење Комплет од Baketivity + Нагласува Списанието Книшка | Добрина Тематските Печење Поставете за Деца | DIY Уметности и Занаети Деца Печење Поставете | Срце Облик П

Деца Печење Комплет од Baketivity + Нагласува Списанието Книшка | Добрина Тематските Печење Поставете за Деца

DEN 718.80

Пристапност
Во достапна форма

ДЕЦА ПЕЧЕЊЕ КОМПЛЕТ Поминуваат квалитетно време во кујната со вашите деца, како тие да научат да се пече вкусна колачиња, сите на свој!Добрината Комплет доаѓа со дете-friendly рецепт, сите претходна мери суви состојки што ќе ви треба, и Мини Маг активност книшка создадена од страна на сакана Нагласува списанието.ЗАНАЕТИ ЗА ДЕЦА се Движат над ножици и лепак, ова е сосема ново ниво на уметност и занаети забава!Baketivity е децата печење собата е совршен начин за децата да поминуваат време заедно, добредојде на новите соседи или расположи пријател.Сè е при-мери, така што сите деца треба да направите е да се меша, се сече срцето облици и појави на печење лист во рерна!.ДЕЦА ГОТВЕЊЕ ПОСТАВУВА Деца Печење Поставува поттикне моторни вештини за развој, поттик за решавање на проблеми техники, како и развивање настава-следниве вештини.И види самодовербата зрак од вашето дете е лице кога овие колачиња излезе од рерна!Ние сме создадени искуство кое им помага на родителите употреба на семејството време за да се поттикне добрина, позитивност и вклученост.НАЈДОБРИ ПЕЧЕЊЕ ПОДАРОЦИ Вашиот омилен малку бејкер ќе љубов примање на Добрината Комплет како роденденски подарок, и ќе се чувствувате о-така пораснал како што се прелива, се меша и се пече!Содржина : Сите суви состојки за еден рецепт, 1 колаче машина, 1 изминат, 1 активност книга.Одлично за возраст од 5+.ОПРЕДЕЛУВАЊЕ Baketivity + Нагласува Списанието ги здружија силите да ја испорача слатка нов начин да се шири малку добрина во светот, со Определување инспириран Добрина Комплет.Baketivity печење колекции беа создадени за да им помогне да се поврзете со оние што го сакаш, во говорот на срцето.Нашите колекции им помогне на вашиот времето за печење биде удобен, хаос-бесплатно, забавна, и воспитно - сите одеднаш!.

Главните карактеристики

Избор на клиент