.

.

#10-32 x 1/2 парична Казна Тема Палецот Завртки Тип со Рамо Нерѓосувачки Челик 18-8 Pk 1000

10-32 x 1/2 парична Казна Тема Палецот Завртки Тип со Рамо Нерѓосувачки Челик 18-8 Pk 1000

DEN 2265.60

Пристапност
Во достапна форма

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-220897 Fastener Тип : Палецот Завртки Тип Со Shoulder Size Опис : #10-32 x 1/2 Diameter/Номинална Големина : #10 Length : 1/2 Thread Теренот : 32 Thread Теренот Тип : Fine Thread на Ветер : Right Thread Покриеност : Full System на Мерење : Inch Material : Нерѓосувачки Челик 18-8 Finish : Целната Рамнина (Не Позлата)Просечна Парче Тежина : 0.0068000 lbs.Палец завртки најчесто се користи за да се зацврсти објекти во електронски апликации се дизајнирани да бидат извртени со рака во predrilled и прислушувани дупка.

Главните карактеристики

Избор на клиент