.

.

Бејзбол Backstop Мрежи [50 Големини] | Pro Одделение Бејзбол Софтбол Пребивање Материјал – Водоотпорна | Бејзбол Нето-со Overlocked Ивица | Засилен Софтбол Нето

Бејзбол Backstop Мрежи [50 Големини] | Pro Одделение Бејзбол Софтбол Пребивање Материјал – Водоотпорна

DEN 479.76

Пристапност
Во достапна форма

50 ГОЛЕМИНИ на РАСПОЛАГАЊЕ - ултра силен професионален бејзбол нето-е создадена со користење на #42 сила одделение HDPE нето twine, што е неверојатно еластична за да им помогне на издржливост и на долгорочната природа на бејзбол нето за притискање и pitching. 50 големини на располагање.БЕЈЗБОЛ ПРИТИСКАЊЕ на НЕТО - Нашите бејзбол пребивање е достапно со 2mm/0.08" дебелина, направен од тешки црна извртени twine.На twine насоки на софтбол нето за притискање и pitching се сврзани/залепени заедно за да се спречи unravelling.СОФТБОЛ BACKSTOP НЕТО & БЕЈЗБОЛ ОБУКА ОПРЕМА - На backstop вата нето за бејзбол е произведен користејќи 1 7/8" (48mm) квадратни мрежа, за исклучителни цврстината и силата кон бејзбол и софтбол топката влијание.Топката пребивање/топката backstop нето има кршење сила на 154lbs.ЗАСИЛЕН БЕЈЗБОЛ ОПРЕМА BACKSTOP ПРЕБИВАЊЕ - бејзбол пребивање за удирање карактеристики 3/8" overlocked јаже ивица, што дополнително ја зголемува набитост на оваа веќе-индустриска сила бејзбол backstop пребивање материјал.Повеќенаменски СПОРТСКИ ПРЕБИВАЊЕ, Како и бејзбол, оваа премија одделение пребивање, исто така може да се користи како голф нето, кошарка нето & фудбал нето за скитници снимки.Исто така погоден за анти-птица пребивање да се заштити вашиот двор.

Главните карактеристики

Избор на клиент