.

.

3.5 Агресивен Звук се Лизга на Mufflers Издувни Цевки за 2018-2021 Харли Софтејл Стандард, Стрит Боб, Ниски Велосипедист, Тенок, Збег, Масти Момче. (Хром+црни капи)

3.5 Агресивен Звук се Лизга на Mufflers Издувни Цевки за 2018-2021 Харли Софтејл Стандард, Стрит Боб, Ниски

DEN 5712.00

Пристапност
Во достапна форма

1.УБАВ ГЛАС, НО СЕПАК ИМА АКЦИИ ТОН : Агресивни Длабок Звук на Ѕвонење резервни Харли Софтејл на издувните гасови.Ние тестирани што големината на louvered-одбивни е најдобро за звук.Вие никогаш не ќе го жалам со ова се лизга на mufflers за Харли Софтејл. 2.ОТСТРАНЛИВ ОДБИВНИ : Вие исто така може да се добие louvered-одбивни надвор од цевка за Харли Софтејл лизга-на издувните ако сакате звукот е повеќе агресивен глас од ОЕМ. 3.ПРОМЕНЛИВИ СОВЕТ НА ЛИЗГА НА ЦЕВКИ : Квалитетни резервни Софтејл издувни гасови со CNC машински совети.Совети на лизгање на пригушувач се во ред наменета за резервни Харли Дејвидсон за издувни гасови се лизга ons. (Bluing и/или промена на бојата е резултат на неправилно подесување, cam времето, моторот на мерењето, jetting, прегревање и сл.Тоа не е дефект на производство на проблемот.). 4.ПОДЕСУВАЊЕ : Тоа не е потребно со Харли цевки Софтејл.Но тоа секогаш е препорачливо.Точно подесување, во кои работат со вбризгување на систем за управување со, и повеќе воздух-доза ќе се подобри издувни Харли перформанси подобро. 5.ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ : 2 BUC се лизга на mufflers Харли Софтејл, 1 Пакет на хардвер за инсталирање, и одлична по-продажба на услуги.Ние секогаш стои зад нашите производи.Боја : Хром+црни капи.

Главните карактеристики

Избор на клиент