.

.

Круг Zafu и Zabuton Медитација Перница Сет (2pc)

Круг Zafu и Zabuton Медитација Перница Сет (2pc)

DEN 1864.80

Пристапност
Во достапна форма

На zabuton има отстранлив и перат капак.На zabuton пополни со kapok, која е помек и повеќе еластични од памук вата.На zafu е полесен и тоа е одлично за луѓе со мала рамка.На zafu не се компресира со употреба.Како седи во песок тие ќе мувла на вашиот облик.Zafu има удобен рачка за носење, прилагодлив со патент отворање, и двојно stitched за дополнителна сила.На zafu е околу 12" во дијаметар и 6" во висина и тежина 5 кг.На zabuton е околу 30" долг од страна на 28" широк и може да се вклопува луѓе до 5' 10" високи.Нашиот Круг Zafu и Zabuton Сет (2 Pc) вклучува еден круг zafu перница и еден zabuton мат.Можете да заштедите пари со нарачување два производи заедно.Нашиот круг zafu е верзија на круг традиционалните медитација перница без pleated страни.Без pleats мали zafu ќе се одржи својата висина и нема да се шири надвор.На zafu се полнети со buckwheat трупот.Сите наши zafus се двојно-stitched за дополнителна сила и доаѓаат со сметководствената се справи.На zabuton е исполнет со природни kapok.На kapok е преполна да обезбеди солидна поддршка, и уште е мека и удобност.На надворешниот поклопец се направени од издржлив cottton twill ткаенина и има патент заедно еден должина, така што тоа може да биде лесно да се отстранат и измиени.Во внатрешноста на поклопец, kapok е затворен во куќиште.Секој zabuton е околу 30" долг од страна на 28" широк и може да се вклопува луѓе до 5 10" високи.Произведено во САД.

Главните карактеристики

Избор на клиент