.

.

Bussmann RV Приколка 30 Amp Сечилото Коло Прекинато - Cbb-30 Коло Прекинувач

Bussmann RV Приколка 30 Amp Сечилото Коло Прекинато - Cbb-30 Коло Прекинувач

DEN 1044.00

Пристапност
Во достапна форма

Коло Прекинувач; (ТИП II); 30 Засилувачи/ 24 Volt DC; ATC; Изменета Ресетирање.Опис на производот : Коло Прекинувач; (ТИП II); 30 Засилувачи/ 24 Volt DC; ATC; Изменета Reset Bussmann нуди голем избор на автомобилската прекинувачи, вклучувајќи и OEM Стил и спојување-замена на уредите.Тип II прекинувачи ќе остане "tripped" од страна на внатрешниот отпорник (во позиција OFF) додека колото е вклучен.Тип II breakers може да се ресетира со вртење на коло off (исклучено) или со претворање на откопчување да го ИСКЛУЧИТЕ позиција.Овие уреди се понекогаш се нарекува и "Не-Велосипедизам Breakers."; Тежина : 0.0300; Тип : ATC; Ampere Оценка (A) : 30 Засилувачи; Напон Оценка (V) : 24 Volt DC; Ресетирате Тип : Modified Features се Совпаѓа Со ATC Осигурач Стапало Обично се Користи за Помошни И Додатокот Кола За Камиони, Автобуси, RVs И Морските Апликации Може да Се Ресетира Со Вртење На Коло Off (исклучено) Или Со Претворање На откопчување Да Го ИСКЛУЧИТЕ Позиција во Согласност Со Стандардот SAE Ограничен 12 месеци Гаранција.

Главните карактеристики

Избор на клиент