.

.

Jicama Семе – 150+ Преданија Мексиканската Yam Грав Мексиканската Репа Семе

Jicama Семе – 150+ Преданија Мексиканската Yam Грав Мексиканската Репа Семе

DEN 259.20

Пристапност
Во достапна форма

Преданија, Не-ГМО Семиња.Висок ртење го оценувате >85%.Жетвата во околу 150 дена.Брзо расте и високо производство на зеленчук.Прекрасно starchy и сладок корен зеленчук.Исто така познат како на Мексиканската репка или Мексикански компир.Вкусни кога исечени суровини во салати или, како и во Мексико, маринирана во вар и други зачини (често чили во прав) и служи како condiment.Papcool Расадник – Каде што се шират радост на одгледување, грижа и бербата на грозјето свеж зеленчук, вкусна билки, прекрасни цвеќиња..од своја градина.Нашата мисија е да ви обезбеди свеж семе за да се создаде вашата градина која води кон поздрав, посреќен живот стил кога конзумирање ọrgạnịc храна.Со Papcool – Градинарство никогаш не е таква што лесно!.Papcool Расадник – Каде што се шират радост на одгледување, грижа и бербата на грозјето свеж зеленчук, вкусна билки, прекрасни цвеќиња..од вашиот сопствен garden Our мисија е да ви обезбеди свеж семе за да се создаде вашата градина која води кон поздрав, посреќен живот стил кога конзумирање ọrgạnịc food With Papcool – Градинарство никогаш не е таква што лесно!.

Главните карактеристики

Избор на клиент