.

.

Фокс се Кандидира 349 Кандидира француски Кромид Супа Садот со Капак, 4.75 x 7.75 x 4 инчи, Браун

Фокс се Кандидира 349 Кандидира француски Кромид Супа Садот со Капак, 4.75 x 7.75 x 4 инчи, Браун

DEN 450.96

Пристапност
Во достапна форма

4.75 x 7.75 x 4 инчи.Убава кафена stoneware изградба.Оди директно од фурната на маса, идеален за доделување многу супи.Има 16-унци, карактеристики удобна рачка за лесно носење.Вклучува капак за да се задржи супа топла во текот на оброкот.Сет од 4. Секачи мерка прибл. 4" да 5.75".Изградена на здрав нерѓосувачки челик.Забава За Декорација на науката-тематските дизајни вклучувајќи Атомска, Beaker, Тест Цевка, и Дипломирал Цилиндар.Сет од 6. Секачи мерка прибл. 1.625" да 3.875".Изградена на здрав нерѓосувачки челик.Во склопот вклучени во корисна за складирање калај.Сет од 5. Секачи мерка прибл. 3" 5".Изградена на здрав нерѓосувачки челик.Забава За Декорација на југозападниот-дизајни инспирирани, вклучувајќи ги и Пердув, Стрела, Teepee, цик-цак, и Кактус.Сет од 6. Секачи мерка прибл. 1.5" да 3.5".Изградена на здрав нерѓосувачки челик.Во склопот вклучени во корисна за складирање калај.Овој ресторан стил супа сад може да се оди директно од фурната на масата.Направени на браун стаклен stoneware, садот има валани rim за контрола на претекување на стопи, печени-сирење и удобна рачка за лесно носење.Врвот со вклучени капакот да се задржи содржината топла во текот на еден оброк.Идеален за служат сите супи од кромид да се супа, minestrone да зеленчук и повеќе.Исто така одлична за индивидуални порции вулгарен, печка-печени mac 'n сирење, месо чорба, испечено, морски плодови bisque, и многу други печени јадења!Има 10 унци, двете рерна и микробранова безбедно (до 500° степени (F).Рака мие, се препорачува.Да се загрее со сад на вкусни француски кромид супа, покриена со парче тост леб натоварен со стопен кашкавал во една убава служат брод.

Главните карактеристики

Избор на клиент