.

.

Stomp Ski & Сноубординг на Снег Спортски Шлем со Изгради-во Џеб во Уво Влошки за Безжични Drop-in приклучок за Слушалки

Stomp Ski & Сноубординг на Снег Спортски Шлем со Изгради-во Џеб во Уво Влошки за Безжични Drop-in приклучок

DEN 959.76

Пристапност
Во достапна форма

пластика.Овој шлем има две засилен слоеви.Надворешните капа е изработена од силна АБС материјал, кој е покриен со поддршка EPS надворешната школка за двојна заштита.Овој шлем целосно во согласност со EN1077 стандарди и е CE/ASTM уверение.Возрасните само!.Изгради-Во уво влошки џеб за безжични слушалки-ви Овозможува да додадете капка-во комплет и да се поврзете со вашиот телефон за да вади вашите песни како ќе уживате во планините.Внатрешна ткаенина поставата и уво соочи и ESP внатрешна обвивка карактеристики multiport со мрежа екрани за да се овозможи доволно струење.Во прилог да се vented, овој шлем е удобен за носење во текот на целиот ден долго.Нејзините поместена брадата рака и интегрирани очила јамка подобрување на удобност и функција.Секој шлем вклучува микро прилагодливи рака за совршено се вклопуваат за само за никого.Само 1.2 lb, Мали : 55-56cm, Медиум : 57-58cm, Големи : 56-60cm, X-Large : 61cm.STOMP снег шлем е сè што ви треба за снег спортски активности.

Главните карактеристики

Избор на клиент