.

.

CMT 369.160.12, 16 x 70 Левата Рака Зглоб Досадни Малку (Пакување од 5 компјутери)

CMT 369.160.12, 16 x 70 Левата Рака Зглоб Досадни Малку (Пакување од 5 компјутери)

DEN 4375.20

Пристапност
Во достапна форма

16 x 70 Левата Рака Зглоб Здодевни Bit Hinge здодевни битови да постави нови стандарди за перформанси и вредност!Ова малку карактеристики нови downcut круг острат за попрецизно се намали и екстра-парична казна micrograin карбид за издржливост и побрзо се хранат брзина.Ние ги користиме најдобрите индустриски квалитет micrograin карбид да се произведе многу остри рабови за сечење и подобрување на сечење отпор.Алатката има 2 прецизност земјата сечење на рабови и 2 негативно земјата втори.PTFE Слој обезбедува не-стап површина која го спречува остатоци акумулација на малку, специјални метални шок отпорни лемење гарантира солидна врска на секој совет за секој малку и челик мелење месо тело овозможува совршено фитинг вметнување на вашиот алатка во вашата машина.Карактеристики : 70mm (2-3/4-Инчен) вкупна Должина, Лево-Страна на Ротација.Премиум квалитет супер-сила челик тело и спирала дел со центар точка.2 прецизност земјата сечење на рабови, 2 спирала флејта, 2 негативно земјата втори.Идеален за шарки.Се користи за здодевни машини се опремени со chucks или adaptors.Се користи за дупчење точни и чисти-намалување на слепи дупки во дрво, дрвени композити, ламинат материјали.

Главните карактеристики

Избор на клиент