.

.

LC да LC Влакна Patch Кабел Еден Режим Дуплекс - 3m (9.84 ft) - 9/125um OS1 LSZH - Beyondtech PureOptics Кабел Серија

LC да LC Влакна Patch Кабел Еден Режим Дуплекс - 3m (9.84 ft) - 9/125um OS1 LSZH - Beyondtech PureOptics Кабел

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

Zipcord Влакна Patch Кабли, исто така, може да се користи за десктоп конекции.Beyondtech Еден режим Влакна Оптика Patch Кабел дозволи за 1 Gb Ethernet пренос на далечина од 10.Тоа е лесно да се идентификуваат бели, сини и црни чизми со жолта (A, B) Пластични прстени маркери и, исто така, функција Отстранува прашината капи за сигурен влакна и голема поврзаност.Секој OS1 Singlemode Влакна Patch Кабел е индивидуално и ригорозно да тестира и да биде одобрен за да биде во рамките на точни оптички вметнување на косата.Beyondtech високо-квалитетни LC да LC Влакна Patch Кабел Еден режим 9/125 OS1 влакна се специјално дизајнирани за брз Етернет, Влакна Канал, Gigabit Ethernet Брзини, центарот за податоци, просторот, образовни, LAN, САН, комерцијални, 10 GBASE-L (1310 nm), 10 GBASE-E (1550 nm), 1000 BASE-LX (1300 nm) и Асинхрони Трансфер Мод (АТМ) апликации.00 мм дијаметар.Влакна Одделение : G.Кабел Јакна : 3.Должина во Метри : 3.Оваа LC да LC Еден режим Дуплекс OS1 влакна patch кабли работи на -20ºC на +70ºC и имаат минимум инсталација радиус на свиткување 5.Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби.Боја Код : Жолта.Оперативни температури : -4° до 158° F (-20° до +70° C).Нашиот Стандарден Ferrules се направени од циркониум керамички, кој нуди највисоки перформанси на сите ferrule материјал видови.Влакна Patch кабел апликации, SFP и backplane апликации.0 mm LSZH Оперативни температури : -4° до 158° F (-20° до +70° C) Влакна Основни : OS1 9/125 Јакна : стандардно Кабелот Дуплекс Должина во Метри : 3 Должина во Feets : 9.84252 Престанок : Конектор A (LC) / Конектор Б (LC) Поларитетот : A(Tx) да Б(Rx) Вметнување на Косата : ≤0.Jacketed влакна е затворен, со цел пакет на флексибилни влакнести полимер сила членови.Вметнување на Косата : ≤0.3 d B се Вратите на Тежината : ≥50d B полски : UPC да UPC Влакна Одделение : G.Jacketed влакна е затворен, со цел пакет на флексибилни влакнести полимер сила членови.Beyondtech OS1 оптичките кабли се достапни во различни оптички влакна конектори вклучувајќи, SC, LC, ST, ВАЛУТНА и MT-RJ Пакетот Вклучува : 1 Единица на LC да LC Singlemode Влакна Печ Кабелот Дуплекс - 3 M - UPC - 9/125 OS1um - Beyondtech Pure Optics Кабел Серија.Полски : UPC да UPC.Наведнуваат Радиус : Минимум / 5cm.Поларитетот : A(Tx) да Б(Rx).Бранови должини : 1310 и 1550nm Боја Код : Жолта Наведнуваат Радиус : Минимум / 5cm Кабел Јакна : 3.Таа поддржува видео, податоци и говорни услуги.

Главните карактеристики

Избор на клиент