.

.

Безбедно Ослободување™ Сликари Маскирање Лента #2070 За Многу Деликатна Површини (1 во х 60 yd)

Безбедно Ослободување™ Сликари Маскирање Лента 2070 За Многу Деликатна Површини (1 во х 60 yd)

DEN 133.20

Пристапност
Во достапна форма

Маскирање мазна површина позадина, ламперија, мулти/еден слој боја, или насликани графика.Ги отстранува чисто без да се оштети повеќето деликатна површини.Треба да се користи на мазни и чисти површини со цел да се придржуваат соодветно.Не треба да се користи за да се маскираат дамки или лак. 1 во х 60 yd.Опис на производот отпорни на Влага изградба.Го намалува крварат преку и rework време.Ултра тенок поддршка намалува работ израстоци.Произведува прави линии.Синтетички ниско-капи лепило намалување на времето на чекање. 7 ден чисти отстранување.За многу деликатна површини.Од Производителот 3 M Безбедно Ослободување Маскирање Лента се користи на тапет, unprimed или се подготвуваат wallboard, ламинат ламперија и свежо излечи облоги.На рамна подлога произведува остри боја линии што го прави идеален за графички и повеќето разголување апликации.Оваа лента збор за 60 двор се тркалаат и е 1-инчен во ширина.Тоа е дизајниран за употреба на деликатна површини и обезбедува екстра-ниска лепливоста.Како резултат на тоа, се препорачува за употреба само на чиста, мазна, рамна површина. 3 M е широк спектар на маскирање ленти ви овозможува да го изберете вистинскиот лента за право на работа и да се добие професионални резултати во секое време.Дали работа повици за лента со низок, среден или висок лепливоста, 3 M линија обезбедува извршувањето може да се потпре на за квалитет на изработка.

Главните карактеристики

Избор на клиент