.

.

Мини Baguette Печење Послужавник, Силикони Леб Леб Печење Послужавник Мувла Не Држи Перфорирани Пан Леб Crisping Фах Леб Печење Мувла Француски Леб Стап Леб Се Тркалаат Па?

Мини Baguette Печење Послужавник, Силикони Леб Леб Печење Послужавник Мувла Не Држи Перфорирани Пан Леб Crisping

DEN 359.76

Пристапност
Во достапна форма

✿Одлична за Печење Utensil : Geilihome печење послужавник е изработен од храна одделение силиконски материјал, BPA free, тоа е мека, трајни, отпорни на топлина и ладно отпорни.Долг животен век, што не ќе се скрши, ' рѓа и попуштат.Може да издржи Високи температури, до 230℃, направи погодна за печка/ микробранова/ замрзнувач/ машина за миење садови.Не само на печење послужавник, но исто така и за храна контејнер(чување или ладење). ✿Може да се Направи Осум Леб Еднаш : 8 Baguette може да се пече истовремено во овој печење послужавник.Зачувај вашето време, можете да уживате во вкусна храна брзо.Тоа е фундаментална алатка за слаткарница/ пекарница/ DIY гастрономски.Во првата употреба, ве молиме исчистете ја темелно и ги задржи подалеку од оган. ✿Вентилација Дупки Дизајн : дизајниран со многу, многу дури и мали дупки во оваа печење, гарантира дека топлина се истури од совршено време на печење.На влага во тестото може да избега низ дупки.На овој начин, baguettes се печени crisply на леб надворешноста, и да остане мека внатрешни работи, да ви помогне да се направи извонредната храна. ✿Печење Послужавник Димензија : 13.6" x 9.4" x 1" за 8 Мали Вкусни Леб од 3.8" x 2.5" x 1".На baguette печење послужавник е мека, имаме добра флексибилност, кратко се враќа време, лесно ослободување и лесно чистење, лесно може да се мијат во машина за миење садови. ✿Топло известување според нашите царинската : Пред купување ве молиме забележете дека ако овој е вистинскиот пан за вас се перфорации бидејќи на дното дупки.Ако ви се допаѓа да се пече во контра врвот печки,ве молиме проверете димензии.Оваа пан не се вклопуваат во прилично голем воздухот fryer/toaster комбо, оваа мувла беше многу лесно да се чисти.Тоа може да произведе осум сендвич големина ролни или симпатична мини леба, па пекарски може да има многу забава создавање со ова.

Главните карактеристики

Избор на клиент