.

.

Hasbro Игри Yahtzee Jr.: Peppa Свиња Издание Одбор Игра за Деца на Возраст од 4 и Горе, Пребројување на гласовите и Појавување Игра за децата на предучилишна возраст

Hasbro Игри Yahtzee Jr.: Peppa Свиња Издание Одбор Игра за Деца на Возраст од 4 и Горе, Пребројување на гласовите

DEN 335.76

Пристапност
Во достапна форма

YAHTZEE ИГРА ЗА ДЕЦА : Не те сакам игра на класична Yahtzee игра?Се воведе вашите малечки да се игра со Yahtzee Jr. : Peppa Свиња издание одбор игра за деца.Се ТРЕСАТ И РЕЗУЛТАТ СО PEPPA И ПРИЈАТЕЛИ : Ова предучилишна игра карактеристики Peppa Свиња знаци дека децата љубов : Peppa Свиња, Педро Пони, Suzy Овци, Дани Куче, и повеќе.Се ТРКАЛААТ, НАТПРЕВАР, ОЦЕНКА : Играчите се тркалаат на коцки и да се обиде да натпревар како многу карактери како што може да.Повеќе Peppa Свиња знаци тие може да натпревар, на повисоко нивниот резултат.БЕЗ ЧИТАЊЕТО БАРА ИГРАТА : Деца може да имаат таква забава тркалање на генерал и појавување до Peppa Свиња ликовите на табла.ОДЛИЧЕН ПОДАРОК ЗА ДЕЦА : На Yahtzee Jr. игра е за 2-4 играчи и е забавно внатрешна активност за деца на возраст од 4 и нагоре.Тоа е одличен избор, како роденденски подарок или одмор подарок за Убивам фанови.Се тресат до некоја забава со Yahtzee Jr. : Peppa Свиња издание игра на табла!Децата може да се одговара на некои од своите омилени ликови како што се Peppa Свиња, Suzy Овци, Педро Пони, и повеќе.Оваа Yahtzee игра за деца не бара читање.Играчите се тркалаат на коцки и натпревар на слики на нивните омилени Peppa Свиња знаци на табла.На крајот на играта, играчот со највисока оценка ќе победи.На Yahtzee Jr. игра е за 2-4 играчи и го прави забава внатрешна активност за децата на предучилишна возраст и деца на возраст од 4 и нагоре.Тоа е одличен избор, како роденденски подарок или одмор подарок за Peppa Свиња фанови.Peppa Свињи и сите поврзани марки и знаци ТМ и Авторски права 2003 Astley Бејкер Дејвис Ltd.И/или Ent.Еден велика БРИТАНИЈА Ltd.Hasbro Игри и сите поврзани марки и логоа се трговски марки на Hasbro, Inc.

Главните карактеристики

Избор на клиент