.

.

ProTapes Про Изработка на Палачинка Хартија Индустриски Одделение Маскирање Лента, 60 yds Должина x 1/2 Width (Пакување од 72)

ProTapes Про Изработка на Палачинка Хартија Индустриски Одделение Маскирање Лента, 60 yds Должина x 1/2 Width

DEN 746.40

Пристапност
Во достапна форма

Нацрт-лента е индустриски одделение маскирање лента со специјално формулиран лепило систем, наменета за подготовка и неподвижна занаети.Минимизира остатоци.Отпорен на вода растворувачи и масло.Одлична полица-живот.Специјално дизајнирани за стационарни занаети.Про нацрт-лента е индустриски одделение маскирање лента со специјално формулиран лепило систем, наменета за подготовка и неподвижна занаети.На капи индустриски одделение маскирање лента со специјално формулиран лепило систем, наменета за подготовка и неподвижна занаети.Тоа го минимизира остатоци и отпорен на вода растворувачи и нафта и има одличен полица-живот.Не се дизајнирани или гарантира за извлекување индустриски маскирање спреј, слика или печка за печење апликации.Минимизира остатоци.Отпорен на вода растворувачи и масло.Одлична полица-живот.Специјално дизајнирани за стационарни занаети.Карактеристики : краток рок, висока температура отпор, чиста отстранување, repositionable, рака tearable, времето отпорни.Применливи за подготвување на табелата лента, привремено задржување.Про Уметник лента-премија flatback хартиена лента.Се користи за боја кодирање, етикетирање.Некој со : flexo мастила, маркери, пенкала и моливи.Repositionable, чиста отстранување, не остава остатоци, лесно да се развивам и висок раб абење отпор.Спецификации : ASTM D6123/D6123 M-07, Тип II.ASTM D-4236. Карактеристики : некој, краткорочни и висока температура отпор.Repositionable, рака tearable.Creped хартија поддршка материјал.Синтетички каучук лепило материјал. 23 килограми по инч затегнувачка цврстина. 18-унци по инч кора лепливоста.Мерки 60-метри должина од 1/2-инчи ширина од 5.3 mils дебелина.

Главните карактеристики

Избор на клиент