.

.

(46mm да 77mm) УВ-IR-Намалување на Филтер Инфраред Помине со Х-Зраци МР УВ Филтер за dslr фото Камера

(46mm да 77mm) УВ-IR-Намалување на Филтер Инфраред Помине со Х-Зраци МР УВ Филтер за dslr фото Камера

DEN 708.00

Пристапност
Во достапна форма

Оваа УВ/IR Исклучување филтер блокови се непожелни на ултравиолетови и инфрацрвени зраци, кои може да се меша со добивање на најдобра слика е можно со дигитален сензор.Овој филтер доведува до острилка и појасни слики, намалување на духот слики предизвикани од IR зрачење и високата чувствителност на камерата сензори за овој спектар на светлина која има негативно влијание на острината на сликата.Користејќи го овој филтер ќе значи поголема детали, повеќе природни бои, и пофини боја градација.Таа, исто така служи како постојан леќа заштитник.УВ IR-намалување на филтер за е ефект е многу повеќе очигледна кога се користи во отворено или во сонце, за да направите појасни слики и да се создаде многу посилно чувство на длабочина.Големина : 58mm.

Главните карактеристики

Избор на клиент