.

.

ВАЈЛДЕР Сенф Квартет Ограничено Издание. Совршен Одмор Подарок! Вклучува Органски Mustards Направени во Калифорнија. Сет вклучува Dijonish Сенф, Jalapeno Сенф, Рен Сенф, & Truffle С

ВАЈЛДЕР Сенф Квартет Ограничено Издание. Совршен Одмор Подарок! Вклучува Органски Mustards Направени во Калифорнија.

DEN 624.00

Пристапност
Во достапна форма

Рачно изработени, во Калифорнија, Органско, на не-ГМО, вегетаријанци, глутен слободни, & 100% природни.Расте од Земјоделците Пазар Стојат, Готвач создадени и вкус управувано, ВАЈЛДЕР прави добро стокмено мирудии за модерен провизии.Ние веруваме голема-дегустација, сите природни храна треба да биде составен дел на секој оброк.ОГРАНИЧЕНО ИЗДАНИЕ ПОДАРОК СЕТ Вклучува Четири 2oz Јар : Truffle Сенф, Jalapeño Сенф, Dijonish Сенф, Рен Сенф.TRUFFLE СЕНФ - Оваа limited edition квартет ЕКСКЛУЗИВНИ е крем, umami центар, со само доволно truffle вкус да го вклучите повеќето обичен оброк во гурманските задоволство.На charcuterie одбор сите ѕвезда која носи најдоброто од вашиот празник јадења.Одлично за сосови и marinades.Игра добро со закуски.JALAPEÑO СЕНФ - Jalapeño Сенф -Зачинета!Но не премногу зачинета, едноставно зачинета доволно!Се обратат до вкусот со оваа жешка број.Крајната тајна чили состојка, четка текот на скара пилешко, земете француски помфрит понатаму..да тоа е можно.DIJONISH СЕНФ - класичен исчезна Вајлдер!Оваа избалансирана сенф поставува златен стандард за вашиот condiment колекција.Класичен главен за сите marinades, преливи, и задоволства.Charcuterie одбор редовни и одмор домаќините' најдобро се чуваат во тајност.РЕН СЕНФ - одговорот е да.Вие не рен сенф.Неочекувани од суштинско значење за вашиот следен голема чинија.Совршен маринада за бифтек или cedar печено лосос, charcuterie одбор all star, и голем пријател на школки!.На Вајлдер Квартет цевка совршено се вклопува во порибување, да ние тестирани тоа!Совршен подарок за таа тајна Дедо мраз трансферот, вашата омилена храна пријател, празник домаќин на подарок, дома готвачи, и снек ентузијасти на вашата листа.Жена во Сопственост и Управувани. 100% задоволството на гарантира.Ние сакаме корисниците да бидат целосно задоволни.Ако не сте задоволни со вашиот купите за било која причина, ве молиме ги споделите со нас, па ние може да се грижи за тоа за вас!.ВАЈЛДЕР Сенф Квартет Ограничено Издание.Совршен Одмор Подарок!Вклучува Органски Mustards Направени во Калифорнија.Сет Вклучува Dijonish Сенф, Jalapeño Сенф, Рен Сенф, & Truffle Сенф.Совршено Големина за Кулинарски Авантури, Големи и Мали.

Главните карактеристики

Избор на клиент