.

.

Џејсон Индустриски 300AT10/1250 AT-10 Метрички Теренот Времето Ремени, Полиуретан, 1250 мм Теренот Должина, 125 Заби, 300 mm, Широк

Џејсон Индустриски 300AT10/1250 AT-10 Метрички Теренот Времето Ремени, Полиуретан, 1250 мм Теренот Должина,

DEN 23865.60

Пристапност
Во достапна форма

Во согласност димензионална стабилност.Висока отпорност на триење.Висока флексибилност.Висока отпорност на масла, масти и greases.Уретан челик кабел за изградба.Нафта, топлина и абразија-отпорни.Метрички времето појаси се достапни во 5 мм и 10 мм теренот.Тие имаат челик тензија членови се постават на уретан тело.Тие се особено корисни за хемиски отпорни оперативни барања и за чисти средини.За не-акции ширини, Џејсон може да се намали наведени ширини од нашата понуда на метрички времето појас ракави на посебна цел.Максимална ширина е 300 mm.Метрички времето појаси се утврдени со појас ширина во милиметри, појас теренот, писмо-број и теренот должина во милиметри.На пример : 20 T10/900.

Главните карактеристики

Избор на клиент