.

.

Силиконски Плоштад Торта Пан, 8x8 за Печење, Пусти Пан - Наместете го на 2 - SILIVO Nonstick Силикони Торта Калапи, Силиконски Калап за Печење за Пусти, Колачи, Ориз Хрупкави Тр

Силиконски Плоштад Торта Пан, 8x8 за Печење, Пусти Пан - Наместете го на 2 - SILIVO Nonstick Силикони Торта

DEN 335.76

Пристапност
Во достапна форма

Не-Стап Печење Послужавник : флексибилен плоштад за печење и не-стап торта тави овозможува лесно и брзо ослободување на печива и десерти.Големина на Силиконски Калапи за Печење : 8x8x2 инчен, Совршен за торти, fudges, пусти, ориз хрупкави третира, овошје јамка плоштади, cobbler колачи, овошје, колачи, пченка леб, лазања и повеќе.Материјал : силикон пан торта изградена на висок квалитет на Еко-пријателски 100% чиста храна одделение силиконски, се согласува да го Американски квалитет.Лесен Живот : силикони за печење е замрзнувачот,микробранова печка,фурна и машина за миење садови безбедно.Температурата на работа на Силиконска Тава : -20℉~450℉(-30℃~230℃).SILIVO Силикони Пусти Пан изградени од 100% Храна Одделение Силиконски.Температурата на работа : -20℉~450℉(-30℃~230℃),погоден за широк спектар на печење потреби.Се користи за фрижидер,фурна,микробранова печка и машина за миење садови безбедно.Идеален за вкусна домашна пусти, пченка леб, minecraft торта, сирење торта чоколадна торта, јајце торта,банана торта,јаболко торта,јогурт торта, кафе торта, пусти торта,лазања, quiche, овошје пити, tiramisu и косата.Направен од флексибилни силикони со НЕ-СТАП функција за лесно и брзо ослободување на печива и десерти.Дамка-отпорни и мирис кои се отпорни.Доволно дебелина за Анти-свиткување.Пластовидно функција дизајн на простор за заштеда на енергија и ефикасно организирање.Без хемиски слој.Производ Димензии : . 8 Инчен Плоштад Торта Пан : 8 x 8 x 2 инчи (20.3 x 20.3 x 5.0 cm).Лесно да се чисти со топла сапуница вода или да се стави во машина за миење садови.Пакет:2 x SILIVO Силикони Тави за Печење (Плоштад).

Главните карактеристики

Избор на клиент