.

.

2282077 Комплетна Опрема Спојување - Cplg Големина 1, Цврсти, Обвиткан Болт, Flex-Цврсти, 4.0000 во OD, 2.6250 во Должина

2282077 Комплетна Опрема Спојување - Cplg Големина 1, Цврсти, Обвиткан Болт, Flex-Цврсти, 4.0000 во OD, 2.6250

DEN 960.00

Пристапност
Во достапна форма

максимална понесе дијаметар : 2.0000 во.врв вртежен момент : 13200 во lbs.должина преку понесе : 1.2500 во.вртежен момент капацитет : 6600 во lbs.sleeve надворешен дијаметар : 4.0000 во.Speicfication : максимум понесе дијаметар : 2.0000 inpeak вртежен момент : 13200 во lbslength преку понесе : 1.2500 intorque капацитет : 6600 во lbssleeve надворешен дијаметар : 4.0000 inmaximum вртежи во минута : 14500 rpmcoupling големина код : 1coupling вкупна должина : 2.6250 inbore тип : Solidhorsepower @ 100 rpm : 10.5 hpbolt тип : Shroudedflex тип : Flex-Rigidhub материјал : Медиум Јаглерод Steelweight : 5.94 lbsseries : БРЗО Е Модел Б.

Главните карактеристики

Избор на клиент