.

.

Целосно Рачно Изработени Катана,Јапонски Самурајски Меч,Полна Танг,Битката Подготвен Катана,1095/1060 Висока Јаглероден Челик,Функционални,Остар Жилет

Целосно Рачно Изработени Катана,Јапонски Самурајски Меч,Полна Танг,Битката Подготвен Катана,1095/1060 Висока

DEN 872.16

Пристапност
Во достапна форма

Оваа катана е рачно изработени 1095 високо-јаглероден челик меч за 100% .На ножот е темелно калено и фабрикувани од страна на одлуки, топла фалсификување, расчистување, deadening, мелење, термичка обработка, калење, поправка и truing за десетици Longquan производствени процеси во Кина.Цврстина на сечилото е 52 HRC.Со две бамбус ноктите, тие се фиксни цврсто, така што тоа може да се отсечени на бамбус од штрајкувачи за еднаш.Сепак, тоа е остри доволно за да се намали парче хартија.Мечот е 100% Чист Рака Фалсификувани со Користење на начинот за Традиционално Рака Фалсификувани Метод,Нашите Катана Сечилото на Нож Доаѓа со Целосна Должина Танг Кои во голема мера го Подобрува Силата на Мечот; Меч е Доволно Силна за да се Намали Преку Дебел Бамбус Дрво со еден Штрајк и Остри Доволно за Парче Хартија.сечилото е страна полиран со повеќе степени на острат камења што .Традиционалните 14 Фаза Рака Полиран Финиш.сечилото е многу остар НОЖ ГОЛЕМИНА : 1095 Висока Јаглероден Челик Сечилото Целост.Ова е Наострен и Навистина Битка Подготвени Самурајски Меч.Оваа Прекрасна Самурајски Меч е исто Така Одлична за Собирање или да ги Презентира на Вашиот Пријател.Не се Пропушти Таква Шанса да се појави Пред Вашите Пријатели. 103cm/40.55 во вкупна Должина, 26cm/10.24 во Справи со Должина, 71cm/27.95 во Сечилото Должина(Околу),Карактеристики Солидна железо Фитинзи.

Главните карактеристики

Избор на клиент