.

.

3M 5490 11 x 36yd Сива PTFE Екструдиран Филмска Лента -65 500 Степени F Перформанси Температура, 0.0037 Дебели

3M 5490 11 x 36yd Сива PTFE Екструдиран Филмска Лента -65 500 Степени F Перформанси Температура, 0.0037 Дебели

DEN 1200.00

Пристапност
Во достапна форма

Се користи за да се создаде лесен ослободување на површината на машински делови каде start-up на леплива материјали и бои се случи.Хемиски отпорни на површината за запечатување и маскирање.Ниска триење површина.Лежи порамна од skived PTFE ленти.Индустриски одделение производ. 3 MAAC Нашите 3 M PTFE Филмска Лента 5490 користи екструдиран polytetrafluoroethylene (PTFE) филм поддршка.Оваа лента нуди исклучително низок коефициент на триење кој, во комбинација со притисок чувствителни силикони лепило, создава мазна, не-стап површина над различни супстрати да помогне во движење на материјалите во многу видови на стапките на рамен апликации.Нашите екструдиран филм поддршка противи виткање кога се релаксирани од ролна и се наоѓа порамна од skived PTFE филмски ленти, создавање на повеќе униформа не-пропадна на површина.Имаме развиена оваа лента како брзо и лесно решение за да се намали триењето помеѓу подвижни површини.Таа функционира како анти-стап или лесно да се ослободи медиум каде притисок, температурни промени и други фактори може да се создаде мерка на лепливоста.Примена 3 M PTFE Филмска Лента 5490 може да помогне за подобрување на површината за движење, се елиминира крцка и rattles, и да се намали машина бучава.PTFE е хемиски отпорни и може да се користи како привремено хемиски бариера.Касетата има широк температура употреба спектар, од -65°F/-54°C до 500°F/260°C, што го прави погоден избор за различни апликации.

Главните карактеристики

Избор на клиент