.

.

Време Присуство на Часовникот TCP/IP USB Биометриски Отпечаток Контрола на Пристап Време Присуство Рекордер Самостоен Smart Вратата на Системот за Контрола Вработен Про

Време Присуство на Часовникот TCP/IP USB Биометриски Отпечаток Контрола на Пристап Време Присуство Рекордер

DEN 1084.80

Пристапност
Во достапна форма

2.8-инчен екран на допир, бојата на екранот со графички АДАПТЕРИ за лесно ракување.До 24 кориснички-дефинирани планови што може да биде активирана на дневна бел сигнализација (опционално).Брза аудио прифаќање или отфрлање сигнали за важечко или не прсти.TCP/IP или RS485 комуникација за различни мрежи средини.Поддржува USB флеш диск за офлајн управување со податоци.Wiegand излез прави SF100 флексибилни за да се поврзете со ZKTeco или било кој 3 партија контролори како роб читателот.Дополнително wiegand текст овозможува две единици на SF100 да ги конфигурирате со едни со други и да ги користат Господар&Slavesolutionwhichrequiresuserverificationatbothentranceand exit (излез).Во меѓувреме, анти-passback функција може да се користи за да се зголеми безбедноста.Вграден-во помошниот текст, со зголемена флексибилност да се поврзат со жичана детектор или вонредна се префрлат До 15 мулти-верификација методи за подобрување на безбедноста на ниво на Стандард за контрола на пристап карактеристики како што се Временска зона, Одмор, А&CGroup Unlockcombinationetc Duressalarm нуди ефикасна заштита против принуда од страна на закани Подесувате доказ прекинувач и повеќе аларм излези Мулти-јазици екранот се достапни на quest Model SF400 Display2.8-инчен TFT LCD Боја Screen Fingerprint sensor ZKOptical Sensor Algorithm Version ZKFinger V10.0 Fingerprint Capacity2,500 Card Capacity5,000 Log Capacity100,000 RF Card EM/МФ(изборен) Wiegand Signal Wiegand текст&output Functions DSTAutomaticstatusswitchrecordqueryt9input14digituser ID,Анти-passback,Закажани-Бел,ADMS(Изборен)Моќ Supply12 VDC 3 AOperating Temperature0~ 45 Dimensions (W×H×D)105*105*32-милиметри.

Главните карактеристики

Избор на клиент