.

.

MaxBP Реакција Обука Машина

MaxBP Реакција Обука Машина

DEN 15360.00

Пристапност
Во достапна форма

Вата пракса со помали топки од редовните baseballs или softballs хит во игра возови на мозокот, телото и нервниот систем за да зона во помали цел, правејќи терени во играта време полесно да се следи и да се направи контакт со.БРЗИНА на ТЕРЕНОТ И РАЗЛИЧНИ : Побрзо од многу други Wiffle топката pitching машини со 6 различни брзина и растојание поставки од 35mph да 140mph.НЕ теренот редовни baseballs/softballs.На фидер има повеќе од 100 голф-големина Wiffle топки има 5 теренот интервал settings помеѓу 3-8 секунди Тројна Drop функција може да се фрли 3 пати повеќе терени по интервал, што го прави идеален за bunting, рака-око вежби, и низа вежби.МАЛА ТОПКА ОБУКА : Pitching машина фидер има сите 96 беа вклучени топче за голф големина мини Wiffle топки за внатрешна и надворешна употреба.Одлично за брза реакција bunting, фаќање вежби, примање вежби и брза секвенца визуелно препознавање на вежби.СПОРТ : На Max BP Про Pitching Машина е совршен за Бејзбол, Софтбол, Лакрос, Хокеј и Крикет.На следното ниво во обука за разни спортови како Безбол, Софтбол, Лакрос, Хокеј и Крикет.Играчи од различни спортови се користи оваа мала топка pitching машина за да се подобри нивната визија за обука, топката следење и рака-око реакции.Тоа може да се користи на повеќе од далечина & реакција брзина settings овозможи во играта или побрзо отколку во-игра симулација кои се движат од 30 до 140+ mph Contains индикатор на оптоварувањето светлина со променлива светлината нивоа, од надвор за "изненадување на теренот" вежби за да светла за надворешна висока сончева светлина scenarios Get максимумот на притискање на обука со AC Приклучок во Единица за непрекинато вата practice The Max BP Про Софтбол и Безбол Pitching Машина е дизајниран да трае, е пренослив, лесен и лесно да се постави-up Does не вклучуваат tripod - Било стандард tripod дека може да се одржи 5+ lbs може да се користи, силно препорачуваме tripod со поддршка на двете страни на планината. 96 мали голф-големина Wiffle топки вклучени за да се бира во рака-око координација.Полно опремен модел со 5 различни теренот брзини, исто така, се симулира fastballs и крива-топки Тројно Drop функција за брза-оган визија за обука вежби 96 мали голф-големина Wiffle топки вклучени за да се бира во рака-око координација Приклучок во единица за непрекинато вата пракса и притискање на обука.

Главните карактеристики

Избор на клиент