.

.

Starrett SAPT436.1XRLZ Надвор Микрометар Сет, Rachet Напрсток, Карбид Наковалната-Вретено, 0-4 Опсег.0001, Американски Гордост Боја Тема

Starrett SAPT436.1XRLZ Надвор Микрометар Сет, Rachet Напрсток, Карбид Наковалната-Вретено, 0-4 Опсег.0001, Американски

DEN 22792.56

Пристапност
Во достапна форма

Најпопуларните прецизност micrometers се користи од страна на квалификувани работници во светот.Точни, солиден, и лесен за употреба.Starrett сатен хром финиш - без отсјај - отпорен на ' рѓа.Напредни ракав дизајн со редови линии и посебни бројки за прецизна и лесна читливост.Балансирана рамка и напрсток дизајн се обезбеди лесно ракување.Големина : 0-4" | Боја : Американски Гордост На Starrett S436.1 Надвор Микрометар Сет вклучува 1", 2", 3" и 4" micrometers, три стандарди, прилагодување клуч, во случајот.Најпопуларните прецизност micrometers се користи од страна на квалификувани работници во светот.Anvils големина на .250" (6.35 mm) дијаметар за леснотијата на користење на поголеми работа.Мазна триење напрсток за рамномерен притисок, комбинација ratchet и модератор на скоростите за единствен притисок и побрзо приспособување, или обичен микрометар тоа зависи од вашите сопствени чувствуваат.

Главните карактеристики

Избор на клиент