.

.

Laminator A4 Мали Две-Ролна Систем Abs Копчето, Брзо се Загреете Дом, Училиште, Канцеларија Топла и Ладна Машина Laminating

Laminator A4 Мали Две-Ролна Систем Abs Копчето, Брзо се Загреете Дом, Училиште, Канцеларија Топла и Ладна Машина

DEN 487.20

Пристапност
Во достапна форма

Ве молиме место на торбичка во добро усогласена и центарот за позиција без поместување да се избегне метеж. Ве молиме не ламинатни празни laminating торбичка за да се избегне оштетување на машината.5 Лепак дебелина : 0. Ве молиме изедначи на торбичка, без брчки или виткање пред ламиниране да се избегне воздушни меури и браздата.ЛАМИНИРАНЕ МАШИНА за ЕДНА ГОДИНА ГАРАНЦИЈА : Нашите производи имаат една година гаранција.6 Моќ : 368 Maximum пластични ширина : 230 Glue ширина : 230 Heater температура : 90-145 Glue брзина : 500 mm/min Voltage : 220~240 Specification : 377x145x88 mm Warm Совети за Laminating Machine①In цел да имаат убава пластични запечатување ефект, препорачливо е да се користат 8-10 C (80-100mic) дебелина пластични запечатување филм за пластична запечатување.5 мм, компатибилен со 80mic да 125mic пошта, и максимална ширина е 330mm.Laminator parameters Weight : 1.Ние имаме професионална по-продажбата на тимот за да им помогне да ги реши сите ваши проблеми.Максимална филмот дебелина не е до 0. Ве молиме внесете запечатени работ на laminating торбичка во доводното прво.Мерки на претпазливост за laminating machine1.На laminating брзина на laminator може да достигне 280mm/мин, кој заштедува вашето драгоцено време и ја подобрува ефикасноста на работата. Вкупната дебелина на торбичка и ставки за да се ламинат треба да биде помала од 0,5 мм да се избегне добивање заглавени. [Компактен дизајн и ниско ниво на бучава] Поради компактна големина и ултра-мала тежина на laminator, на laminating машина обезбедува ултра-лесен преносливост. [Ламиниране машина за топла и ладна ламиниране]-Топла и ладна режим да може да се задоволат различните потреби.

Главните карактеристики

377x145x88 mm :
Warm Tips for Laminating Machine :
①In order to have a beautiful plastic sealing effect, it is recommended to use 8-10C (80-100mic) thickness plastic sealing film for plastic sealing. :
②Laminator is recommended to plastic-encapsulate unimportant documents/photos during the first use to avoid loss due to improper operation or other reasons during the first use. :
Precautions for laminating machine :
1. Please do not laminate empty laminating pouch to avoid damage to the machine. :
2. Please insert the sealed edge of the laminating pouch into the inlet first. :
3. Please smooth the pouch without wrinkle or curling before lamination to avoid air bubbles and crease. :
4. Please place the pouch in a well-aligned and centered position without tilting to avoid jam. :
5. The total thickness of pouch and the items to be laminated should be less than 0.5mm to avoid getting stuck. :
Избор на клиент