.

.

OUPOWER Фудбал Шин Guard Superlight Карбонски Влакна се Лизга-во Низок Профил за Возрасни, Млади Деца-Напредно Верзија

OUPOWER Фудбал Шин Guard Superlight Карбонски Влакна се Лизга-во Низок Профил за Возрасни, Млади Деца-Напредно

DEN 957.60

Пристапност
Во достапна форма

Екстремни Заштита и Флексибилност : Направен од високо-квалитет на карбонски влакна/Смола/ЕВА баласт, тешко надворешната школка и внатрешниот соочи работат рака под рака, во заштита на шин, без компромис вашето слободно движење.Професионални Перформанси : Висока густина, anatomically криви, шок-апсорбирање влошки дизајнирани за заштита на спортисти од насилни клоци во текот на обуката, и ги апсорбира влијание кога се борат против клубот.Не се лизга, баласт и ракавите обезбедува шин чувари на место на целиот натпревар.Најсоодветен за професионалци и почетници во професионални натпревари и обука.Супер Светло и Низок профил : Вкупна Дебелина е само 3мм!Светлината и дише материјал само тежина во 0.9 оз.Лизга-во и ниско-профил за да се намали потрошувачката на енергија и го продолжува вашиот настап во целата игра.Анатомски дизајн одговара за сите шин : лево/десно нога guard се вклопува удобно и е невидливо, совршено одговараат со фудбал чорапи/ракави.Вие дури и не чувствуваат тоа постои.Содржина : 1 пар на фудбалот шин чувари.

Главните карактеристики

Избор на клиент