.

.

300 Компјутери Виножито Боја Празно Индивидуализира Индекс Флеш Студија Забелешка Картичка Подлога Kraft Хартија со Врзивно Прстен (50 Листови во 6 Бои по Собата)

300 Компјутери Виножито Боја Празно Индивидуализира Индекс Флеш Студија Забелешка Картичка Подлога Kraft Хартија

DEN 191.76

Пристапност
Во достапна форма

Компактен Пакет : Класичен стил kraft хартија индекс картички. 6 пакет со страници во 6 бои (светло Зелена, Сина, Розова, Црвена, Виолетова, Бамја).Доаѓа со 6 врзивно прстени за лесна употреба.Smart Дизајн : За лесно сортирање и безбедноста при користење, сите карти се во облик на заоблени рабови и функција пред-удирани со тупаници дупка.Доаѓа со 6 прстени за лесно класификација, така што лесно може да се чува уредни и организирани.Секоја картичка мерки 3.5" X 2.1".Премиум Квалитет : Дебела cardstock плус анти-корозија врзивно прстен. 6 бои се меша во пакет и се врзани со капаци.Лесен за употреба и издржливи.Студија картички можат да се отпечатат во стандарден печатач.Се применуваат Вашиот Сопствен : Со маркер може лесно да се применуваат зборови, броевите и равенките на овие двострано картички, направете свој демонстрација и образование за полнење. 6 бои, можете исто така да regroup нив со слични бои за одредени категории.Совршен За : Дома и предучилишно образование за настава, прегледување и практикување.Исто така, може да се користи како notepad, кодови.

Главните карактеристики

Избор на клиент