.

.

Макси 750 Полиестер/Силикони Високи Перформанси Platers Лента се Тркалаат, 2.8 мили Дебели, 72 yds Должина, 5/16 Ширина, Жолта (Случај на 120)

Макси 750 Полиестер/Силикони Високи Перформанси Platers Лента се Тркалаат, 2.8 мили Дебели, 72 yds Должина,

DEN 4903.20

Пристапност
Во достапна форма

Никел и злато прст контакт заштита лента.Полиестер филм, еден обложени со агресивна високи перформанси притисок чувствителни силикони лепило.Ги отстранува чисто по процесот апликации.Отпорни на позлата и одземање хемикалии без бања контаминација.Печати цврсто над прст област, спречување на истекување и решение миграција.Макси високи перформанси platers лента.Полиестер филм, еден обложени со агресивна високи перформанси притисок чувствителни силикони лепило.Ги отстранува чисто по процесот апликации.Отпорни на позлата и одземање хемикалии без бања контаминација.Печати цврсто над прст област, спречување на истекување и решение миграција.Одлична адхезија да се качи за да се спречи истекување.Заштита на кола за време лемење соголување и никел и злато позлата на табови. 2.8 mils дебелина. 32 мл/во лепливоста.Достапен во жолта боја.Мерки 72-метри должина од 5/16-инчи ширина.

Главните карактеристики

Избор на клиент