.

.

Фудбал Шин Штитници за Деца, Младите Возрасни лица, Црна Фудбал Шин Влошки и Шин Guard Ракави, Заштитна Опрема за Фудбал Момчиња, Девојки, Млади Деца Тинејџери Возрасн?

Фудбал Шин Штитници за Деца, Младите Возрасни лица, Црна Фудбал Шин Влошки и Шин Guard Ракави, Заштитна Опрема

DEN 2126.40

Пристапност
Во достапна форма

⚽【Премиум Фудбал Шин Чувари】Овие фудбал шин штитници за деца и млади дизајн со високо заштитни PP школка и задебелена ЕВА влошки, флексибилен, лесен и издржливи.Три-димензионални дизајн на шин guard е врз основа на кривини и ергономски на предната страна од листот, што е повеќе погоден за совршено се вклопуваат со твоите нозе, за да се постигне стабилна шок апсорпција и заштита. ⚽【Сеопфатна Шин Заштита】внатрешниот слој на младите шин чувари се направи на ЕВА амортизирање пена, меки и еластични флексибилни.Нашите шин стражарите не се лесно да се предизвика frictional штета кога тие одговараат на кожата, како и ефикасно да се подобри шок апсорпција и отпорност.Обезбедуваат максимална удобност и заштита на вашиот теле и шин од ударот, повредени или повреда. ⚽【Еластична Шин Guard Ракави】Двоен слој за дизајн, ултра еластичноста и breathability со мрежа дизајн.Удобно фудбал ракави за шин чувари се направени од високо-квалитет голема полиестер влакна ткаенини, кои ефикасно фитил далеку пот и намалување на топлина start-up под нога штитници за време на натпревари, обезбедување на подобри и оптимална удобност, поддршка и олеснување.Дозволете ни да се кандидира и да игра слободно во фудбал!. ⚽【Совршен За Разни Спортски】Нашиот фудбал шин чувари се направени за момчиња, девојки, деца и тинејџери, одлично се вклопуваат на вашиот теле и шин.Овие шин стражарите не се погодни само за фудбал, но, исто така, може да се применат за различни конкурентни спортови кои бараат напорни нога движење, како што се бејзбол, кошарка, тенис, одбојка. ⚽【Услуги на клиентите】Она што Ќе Добиете - 1 пар на фудбалот шин стража и 1 пар на шин guard ракави.Нашите Фудбалски Шин Чувари се обликува и да се долниот дел на нозете и нема да притисок нозе.Ако постои било каков проблем со нашиот фудбал шин чувари, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.

Главните карактеристики

Избор на клиент