.

.

UCOOK рачно изработени Фалсификувани Професионален Готвач Кујна Нож ножеви Целосна Танг Месар Хеликоптер Boning Knifes Отворено Месо, Зеленчук Секира за Семејството, СКАР

UCOOK рачно изработени Фалсификувани Професионален Готвач Кујна Нож ножеви Целосна Танг Месар Хеликоптер Boning

DEN 935.76

Пристапност
Во достапна форма

Мулти-функционални Секира : Повеќенаменски готвач е ножеви наменета за сечкање, mincing, режење, и dicing дојде со HRC 62 и остар жилет работ кој обезбедува максимална сечење перформанси и издржливост.Материјал : Готвач ножот е направена во Германија увезени 7 Cr17 MOV челик со висок квалитет што е рѓа-отпорни, лесно да се одржува, чува својата работ на задржување, и го задржува долго-траен острина.Дрвена Рачка : Ергономски Целосна Танг се справи може да ја спречи на сечилото удобно да зафат и не се лизга ефект.Кујната секира месар нож е многу убава глетка, беспрекорна изведба на оваа силна дизајн со добра цврстина, издржливост. 100% ЗАДОВОЛСТВО ИЛИ ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање на : Ние сме професионални Месар Нож производители, многу сигурни во квалитетот на ножеви, па ние обезбеди 6 месеци безусловна врати, и 2-годишна гаранција.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате со било какви прашања.Со луксузни пакување, тоа е исто така добар избор како подарок за кулинарски студентите, дома готвачи, професионални готвачи, и повеќе.Целосна должина : 12 инчи, должина на ножот : 7.8 инчи Производ материјал : не ' рѓосувачки челик, бруто тежина : 440g Дизајн : На ножеви се заостриле рачно од страна на работниците со повеќе од 30 години искуство користење на природните нож брусилки.Во споредба со кујнски ножеви направени во механички начини, животниот век на таквите ножеви од тоа што е подолго.Поради борбата против вештина направени од страна на искусни работници и уникатни формирање технологија со различни греење методи, рамнотежа помеѓу цврстина и издржливост на таквите ножеви е загарантирана да ги направи повеќе издржливи.Мултифункционален : дневна со зеленчук,преработка на месо,deboning на јагнето,пилешко Како Да се Одржи 1.Чувајте го сув и чистење по употребата. 2.Ве молиме не користете нож за да се исецка на замрзната храна или за да ги отворите tins.Ве молиме не се однесуваат на некои масло за готвење за тоа ако не го користите за долго време.

Главните карактеристики

Избор на клиент