.

.

Emraw Пресуди Наредени Обоени Индекс Забелешка Картички Тешка Тежина Издржливи 3 X 5 Инчен Рамен Грб Избрани Бои Забелешка Картички за на Училиште, Дома и во Канцелари?

Emraw Пресуди Наредени Обоени Индекс Забелешка Картички Тешка Тежина Издржливи 3 X 5 Инчен Рамен Грб Избрани

DEN 254.16

Пристапност
Во достапна форма

✓Индексот картички можат да бидат заштитени од отпечатоци од прсти, нечистотија, вода, прашина или за долго време се користи.Може да се држи ги на преносни компјутери, списанија, ѕидови, кутии, врати, клупи, и на други места што сакате да ги зачувате вашите работи на заводот, училиште и дома во ред.Чувајте ги овие Пресуди Индекс Картички корисна во училиште или во канцеларија. ✓Спецификација : Овие картички се многу густа и трајни со рамномерно распоредени линии што помага да се создаде уредни изглед.Индексот картички се одлично во помагајќи ти да останете организирани без разлика дали дома или канцеларија тие секогаш ќе биде полесно да се имаат на рака.Овие essentials 3 x 5-инчен линија-владеел индекс картички функција празно грбот за скици. ✓Квалитет : Направен од врвен квалитет тешки комерцијални акции за дополнителна сила и идеален за учење, листа на одлуки, и повеќе.Тоа се прави на GSM Хартија.Тежок берзански индекс картички се одлична опција за создавање на флашкарти кои помагаат во процесот на учење и меморирање.Тие се лесно да се напише на користење на маркери, пенкала и моливи. ✓Дизајн : Пресуди Индекс картички се управувани од една страна, за лесен забелешка-преземање.Линиите се темни и единствен и не се слабее, како што може да се види на поевтини карти.Тие се направени на комерцијален квалитет картичка акции што обезбедува подобрена вкочанетост и издржливост и пресуди линии на секоја картичка обезбеди чист простор да пишуваат ефективно. ✓Користи : Овие индекс картички се одлични за правење на to-do листи, рецепт картички, брз потсетник, на флашкарти, господар листите, и многу повеќе.Совршен Користат за Ласерски, Мастило и Форумот Апликација.Работи одлично за дом, канцеларија, interoffice, или во училиште.Идеален за создавање на флашкарти, учење, изработка на листи, белешки за проекти, рецепт картички, и многу повеќе.Бројот на Елементи : 3.

Главните карактеристики

These cards are very thick and durable with evenly spaced lines which helps create a neat appearance. The Index cards are great at helping you stay organized whether at home or the office they will always be convenient to have on hand. These essentials 3 x 5-inch line-ruled index cards feature blank backs for sketches. :
Избор на клиент