.

.

Sinoblu D34 L32 7mm да 13mm Страната Вратило Цевки, Флексибилна Двојно Дијафрагмата Спојка Еден Прирабница, Алуминиум Вратило Спојка за Серво Мотор, Stepper Мотор

Sinoblu D34 L32 7mm да 13mm Страната Вратило Цевки, Флексибилна Двојно Дијафрагмата Спојка Еден Прирабница,

DEN 820.80

Пристапност
Во достапна форма

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност, Елоксирани Површински Третман, Силни и Издржливи.Вратило couplers тип на : слободен страната.Супер вртежен момент : Може да Апсорбираат Вибрациите, Соодветно Голем вртежен момент Пренос.Висока Цврстина,Трајни,и Одличен Одговор,Не е Лесно да се Олабават.Вибрации-амортизацијата : Флексибилни Диск Спојки Форумот Аголна, Радијална и Axial Вратило Поместување во Рамките Дефинирани се Движи.Дијафрагмата Dampens Шок и Torsional Вибрации во Вози Возот.Широк Спектар на Употреба : Флексибилни Спојки е Погодна да се Надомести Axial, Радијална и Аголна Преместувања и Потиснат Вибрации и вртежен момент Шокови за 3 D Печатач DIY Енкодер CNC Рутер Машина Серво Зачекори Мотор.

Главните карактеристики

Избор на клиент